forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z fakturami które nie istnieją a powinny znaleźć się w systemie.

Jestem niezdecydowany
  • Dodano: 11 kwi 2011, 15:43
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Mam poważny problem z fakturami.

W miesiącu marzec wystawiłem w sumie 12 faktur, kolejno od numeru 11 do 22. Dzisiaj sprawdzam czy wszystko jest w porządku i okazuje się że nie jest. Z niewiadomych mi względów faktury nr 11 i 12 w ogóle nie istnieją, tzn. pomiędzy fakturami VAT nr 10 a 13 nie ma żadnej pozycji. Nie przypominam sobie abym z jakiś względów kasował te faktury, a przy wystawianiu tych faktur musiałem je zapisać, ponieważ byli to nowi klienci którzy teraz znajdują się w bazie kontrahentów. Próbowałem ponownie wystawić te faktury (11 i 12) ale otrzymuję informację że nie mogę tego zrobić, bo istnieją już faktury z większymi numerami i nowszymi datami niż te, które próbuję wystawić.

Moje pytanie brzmi czy wFirma nie mogłaby sprawdzać ciągłości wystawianych faktur i w razie wątpliwości informować i tym w miarę wcześniej?

Teraz jedyne co mi pozostaje to skasować 11 ostatnich faktur, dodać dwie brakujące + przepisanie tych 11 faktur od nowa, głupota jeśli w bazie jest miejsce na te dwie brakujące (nr 11 i 12). W takich przypadkach dodawanie faktur powinno być jak najbardziej możliwe.

Mam nadzieję że można to jakoś łatwo poprawić bez zbędnej ingerencji w system, to przecież tylko funkcja sprawdzająca ciągłość cyfr. Póki co nie usuwam tych 11 faktur, poczekam na odpowiedź od was.

Pozdrawiam
Bogusław
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 11 kwi 2011, 15:51
Dodam, że sprawdzając w bazie kontrahentów klienta z faktury 11 i 12, w obu przypadkach po kliknięciu w Sprzedaż pojawia się brakująca faktura tak jak ją wystawiłem, z datami, terminami i wszystkimi pozycjami, jeśli mogę o coś prosić to proszę o eksport tych faktur z zakładki kontrahenci do zakładki faktury wystawione :) Dziękuję :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 kwi 2011, 19:56
Proszę o usunięcie tematu, owe zagubione dwie faktury odnalazły się na kolejnej stronie wyświetlania (2) :)

A tak jak już jesteśmy przy wyświetlaniu tej strony z fakturami to wg. mnie jest tam wystarczająco dużo miejsca aby domyślnie wyświetlało ok 30-40 faktur bez konieczności przewijania strony w dół :)

Problem rozwiązany poprzez dostrzeżenie, że znajduję się dopiero na 1 z dwóch istniejących stron :)

Pozdrawiam
Bogusław
0 komentarzy 0
Pytanie:
Problem z fakturami które nie istnieją a powinny znaleźć się w systemie.