forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Jak wprowadzić wartość straty z lat poprzednich podczas obliczania zaliczki na podatek dochodowy?

• Dodano: 10 kwi 2011, 21:43
  • Rozwiązane
  • 2 osoby mają to samo pytanie 2
  • 10 odpowiedzi 10
Autor: Piotr Całus
Podczas wyliczania podatku dochodowego za pierwszy kwartał w obliczeniach powinna być uwzględniona "strata z lat ubiegłych" i takie pole w "szczegółach wyliczeń" rzeczywiście się pojawia, jednak widnieje w nim wartość zerowa, pomimo że w moim przypadku zanotowałem niezerową stratę.

W jaki sposób można wprowadzić wartość straty z poprzedniego roku?
Oznaczone odpowiedzi
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 kwi 2011, 07:14
Odliczenie straty można dodać w ustawieniach.
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 kwi 2011, 07:14
Odliczenie straty można dodać w ustawieniach.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 maj 2011, 21:24
Witam.
Nie bardzo umiem znaleźć miejsca w ustawieniach gdzie można wpisać stratę.
Jakaś podpowiedź...? :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 maj 2011, 05:19
Nie musisz za bardzo grzebać w ustawieniach, bo opcja jest dostępna na głównej stronie ustawień w prawej kolumnie, czyli:

Ustawienia -> Dane Firmy -> Odliczenia strat z ubiegłych lat -> Dodaj odliczenie.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 maj 2011, 18:47
No to nie wiem. Albo ja mam coś innego niż wszyscy albo niedowidze.... :D
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 maj 2011, 22:02
Cóż, przy opcji 'osoba fizyczna' zamiast właścicieli mam właśnie rubrykę z odliczeniami.

Admini w takim razie niech Ci wytłumaczą jak to zrobić :) Powodzenia.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 maj 2011, 22:04
Dzięki.
W takim razie pytanie do Adminów... Co robić??
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 maj 2011, 07:17
W przypadku spółek odliczenie straty jest "w środku" wspólnika. Trzeba wejść w jego szczegóły klikając na imię i nazwisko.
  • Dodano: 24 maj 2011, 18:55
JEST !!!
Dzięki za pomoc. :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 maj 2011, 17:16
Znowu pytanie :)
Po wprowadzeniu tych strat do danych wspólników strata nie odlicza mi się od zaliczki PIT-5.
Czy jeszcze gdzieś to powinienem wprowadzić? Podczas generowania PIT-5 nie ma na to mniejsca..
Poproszę o kolejną pomoc.
dzięki
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 29 maj 2011, 10:27
Wystarczy wpisać w tamtym miejscu.
Jeśli nie działa, to możliwe, że dlatego że odliczenie straty w tym roku zostało dodane przed wygenerowaniem zaliczki. Inna możliwość to zły rok odliczenia.
  • Dodano: 20 paź 2015, 22:19
Czy w ustawieniach (osoba fizyczna prow. dział gosp.) należy wpisać 50% czy całą stratę a system sam wyliczy 50%. Bo widzę, że przy obliczaniu zaliczki system pobiera całą stratę a nie 50%.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 paź 2015, 06:55
Należy podać odliczenie straty w roku, nie całą stratę możliwą do odliczenia w kolejnych latach.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Jak wprowadzić wartość straty z lat poprzednich podczas obliczania zaliczki na podatek dochodowy?