forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Co gdy podatek dochodowy i/lub VAT-7 =0 zł?

• Dodano: 8 kwi 2011, 09:05
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 4 odpowiedzi 4
Autor: Siajo (Siajo)
Witam

Mam pytanie odnośnie podatku dochodowego i Vat-7.

Od jakiej kwoty się płaci podatek dochodowy? Wyszło mi z wyliczeń 0 zł. Czy muszę podjąć jakieś kroki gdy jest ZEROWY. Zgłosić to gdzieś czy coś?

Jeżeli firma nie ma zarobków, bądź koszta są wyższe od zarobków to Vat 7 wylicza 0 zł. I pytanie jak powyżej. Czy muszę podjąć jakieś kroki gdy VAT-7 jest ZEROWY. Zgłosić to gdzieś czy coś?

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
  • Dodano: 8 kwi 2011, 09:33
Zawsze musisz złożyć deklarację VAT-7 lub VAT-7K do Twojego Urzędu Skarbowego, nawet jeżeli z deklaracji wynika, że masz 0zł do zapłaty.

Przy takiej deklaracji oczywiście nie wykonujesz przelewu do US ale deklaracja ZAWSZE musi być złożona w terminie do 25. dnia miesiąca następnego po okresie rozliczeniowym deklaracji VAT-7(K).
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 kwi 2012, 00:19
A co z podatkiem dochodowym gdy jest strata?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 kwi 2012, 05:07
Podatek dochodowy nie wymaga żadnych deklaracji i jeżeli obliczony podatek wynosi 0PLN, to po prostu nie robimy przelewu do US z tego tytułu. Nigdzie tego nie zgłaszamy.

Jeżeli w tym miesiącu wychodzi Ci strata, to może w kolejnym będziesz na plusie. Podatek dochodowy jest liczony z całkowitego dochodu narastającego od początku roku. W takiej sytuacji, gdy nawet pół roku będziesz na stracie a w 7 miesiącu będziesz miał jakiś mega dochód, to z 7-my miesiąc zapłacisz podatek dochodowy pomniejszony o straty z sześciu poprzednich miesięcy.

Jeśli jednak cały rok byłeś na stracie, to dopiero składając deklarację roczną (PIT-36) informujesz US o tym, że zakończyłeś rok na stracie. Chociaż wtedy mogą Ci dojść dochody z innego źródła, które tą stratę zniwelują.

No a jeśli na PIT-36 (np. za rok 2011) jednak wyjdzie Ci strata, to bodajże jej połowę możesz wprowadzić w kolejnej deklaracji rocznej PIT-36 (za rok 2012) i ona obniży wtedy Twój dochód za rok 2012. Jednak ostatni akapit wymaga potwierdzenia przez kogoś mądrzejszego :)

Mam nadzieję, że jasno wszystko opisałem :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 kwi 2012, 12:29
Wielkie dzięki za wyjaśnienie :)
0 komentarzy 0
Pytanie:
Co gdy podatek dochodowy i/lub VAT-7 =0 zł?