forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

VAT marża - jak rozliczyć się z skupem i sprzedażą używanego teleofnu ?

Jestem niepewny
  • Dodano: 9 lut 2011, 09:26
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: AdamK (A-KOM)
Witam,
mam pytanie chcę skupować telefony komórkowe używane od osób fizycznych nie prowadzącej własnej działalności gospodarczej i później je dalej sprzedawać.
Wiem, że przy skupie muszę podpisać umowę, a przy sprzedaży wystawić fakturę vat marżę (jeżeli się nie mylę).
Czy muszę coś jeszcze zrobić?
Co muszę wprowadzać do systemu?
Zależy mi, żeby zapłacić podatek tylko z mojej marży, a nie całej kwoty sprzedaży takiego telefonu.
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 lut 2011, 14:46
Kwotę z umowy wpisuje Pan w zakładce księgowanie / wydatki / zakup towaru i materiałów podstawowych wybierając RACHUNEK nie FAKTURĘ jako podstawę wpisu. Wystawiając fakturę VAT marża wpisuje Pan podstawę do wyliczenia marży. System całą operację zaksięguje w sposób następujący, zakup z umowy wejdzie w koszty do książki, sprzedaż netto kwota zakupu + marża netto jako przychód do książki a sama marża z faktury wejdzie jako podstawa opodatkowania do rejestru VAT.
węicej
http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/304-procedury-szczegolne/307-szczegolne-procedury-w-zakresie-dostawy-towarow-uzywanych_-dziel-sztuki_-przedmiotow-kolekcjonerskich-i-antykow/91657-ewidencja-kasa-rejestrujaca-marza-sprzedaz-telefon-towar-uzywany.html
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 mar 2011, 07:04
Więc jeżeli jest taka sytuacja:
skupuję telefon za 20 zł - ta kwota idzie do zaksięgowania jako rachunek
później jeżeli sprzedaję ten sam telefon wystawiam fakturę vat marża i wpisuję cenę zakupu 20 zł, a marża netto np. 40,65 zł - czy tak jest prawidłowo?
I czy poza fakturą vat marża mogę jeszcze inaczej sobie odliczyć tą marżę? Poprzez wypisania rachunku?
0 komentarzy 0
Pytanie:
VAT marża - jak rozliczyć się z skupem i sprzedażą używanego teleofnu ?