Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Oznaczenie FV "Faktura do paragonu"

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: 18 maj, 13:39
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Dzień dobry,
Mam mały problem z rozliczeniem za miesiąc kwiecień.
Otóż wystawiając FV dla osoby fizycznej zapomniałem zaznaczyć (ptaszek) "faktura do paragonu". Później do takiej FV została wystawiona korekta na zwracany asortyment a w między czasie towar sprzedany.
W chwili obecnej system blokuje modyfikację FV a tym samym możliwość oznaczenia że do FV został wystawiony paragon. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jedyna możliwość która widzę to cofnąć całą sprzedaż (czyli usunąć i później wprowadzić wszystkie faktury do momentu wystawienia FVK) - ponad 100 FV, więc dla takiego szczegóły chyba powinna być jakaś "furtka awaryjna"?
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 maj, 12:23
Dzień dobry Panie Rafale,
kod FP właściwy dla faktur do paragonu może Pan nadać poprzez zakładkę: EWIDENCJE - EWIDENCJA JPK_V7 - DOKUMENTY, zaznaczając fakturę na liście i wybierając z górnego menu opcję Zmień oznaczenia JPK. Dzięki temu faktura będzie posiadała oznaczenie FP w części ewidencyjnej pliku JPK_V7 oraz nie będzie ujęta w rejestrze VAT sprzedaży. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-zmiana-oznaczen-gtu-oraz-nadawanie-kodow-jpk-w-ewidencji-jpk-v7
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Oznaczenie FV "Faktura do paragonu"