Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Funkcja usuwania dowodu automatycznego - propozycja zmiany

• Dodano: 5 maj, 11:59
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 1 odpowiedź 1
W oknie 'Wydatki - Widok szczegółowy dowodu automatycznego' jest dostępna akcja 'Usuń', która kilka razy mnie wprowadziła w błąd.

Przeglądając wystawione dokumenty w zakładce 'Dowody wewnętrzne' (załącznik - kroki oznaczone numerami 1.+2.+3.) czasami chcę usunąć ostatnio wystawiony dowód automatyczny. Po zaznaczeniu dokumentu znacznikiem (krok 4. w załączniku) odruchowo klikam w widoczny przycisk 'Usuń' (krok 5. w załączniku). Wfirma mnie ostrzega komunikatem niewiele mówiącym 'Ostrzeżenie - Jesteś pewien?'. Po wciśnięciu 'Tak' usuwana jest cała konfiguracja dowodu automatycznego wraz z historią wystawionych dokumentów. Na szczęście ratunkiem dla problemu jest przywrócenie kopii zapasowej konta.

Czy moglibyście dodać funkcję 'Usuń zaznaczone dokumenty' obok przycisku 'Drukuj' w ramce nad wystawionymi dowodami automatycznymi, który usuwałby zaznaczone dokumenty (w załączniku zielony napis 'USUŃ') - żeby nie mylić innych użytkowników, to mógłby się on znaleźć w większym oddaleniu od opcji 'Drukuj', nawet po drugiej stronie pola wyszukiwarki.

Istniejący przycisk usuwający konfigurację dowodu automatycznego warto byłoby ostrzegawczo podpisać np. 'Usuń konfigurację' albo przynajmniej w powiadomieniu napiszcie coś w stylu:

'Usunięcie spowoduje utratę całej konfiguracji tego dowodu automatycznego wraz z jego historią!'

Dzięki temu użytkownik może się przynajmniej zastanowić jak dużą zmianę chce wprowadzić. W tym miejscu zapytanie 'Jesteś pewien?' jest zdecydowanie zbyt skromnym komunikatem.

Pozdrawiam,
Marek
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 maj, 22:06
Dzień dobry Panie Marku,
dziękujemy za sugestie. Komunikat postaramy się rozszerzyć przy najbliższej aktualizacji, natomiast w zakresie zmian miejsca funkcji USUŃ - temat zostanie poddany analizie przez UX. Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
Funkcja usuwania dowodu automatycznego - propozycja zmiany