Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Magazyn - problemy i pomysły

  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Dzień dobry,

Macie Państwo najlepszy kompleksowy produkt na rynku, ale ma jedną dużą wadę – magazyn.
Wiem że w niedalekiej przyszłości będą zmiany dotyczące magazynu, aby były to zmiany naszych czasów. Polska jest w Uni Europejskie od paru ładnych lat, jak to jest możliwe że do tej pory Państwa magazyn kompletnie nie jest przygotowany dla firm które kupują towar handlowy np. w kraju z Unii Europejskiej. Do tego jest bardzo uciążliwy dla firm których towar posiada różne rozmiary i kolory – na przykład odzież czy obuwie.

Punkt 1 - Przyjęcie towaru do magazynu na podstawie PZ – 41 pozycji
- 41 razy ręczną zmiana ilości
- 41 razy ręczna zmiana ceny zakupu w euro
- 41 razy ręczna zmiana stawki VAT
= 163 razy ręczna zmiana która skutkuje możliwością popełniania błędów, uciążliwością i stratą czasu.
A – W jaki sposób przyjąć towar do magazynu aby za każdym razem ręcznie nie zmieniać ceny zakupu przy każdym artykule w Euro ??
B – W jaki sposób przyjąć towar do magazynu aby za każdym razem ręcznie przy każdym artykule nie zmieniać stawki VAT ??

Punk 2 – W jaki sposób w magazynie przyjąć i ustalić cenę sprzedaży towaru który jest zakupiony w walucie innej niż PLN ??
Ten temat był poruszany na forum (Autor: Topiks (Topiks) 15 gru 2020, 12:37) W Państwa odpowiedzi, w skrócie jest info „Opisana sytuacja wymaga głębszej i indywidualnej analizy...” tu nie ma co analizować w „magazynie” nie ma takiej możliwości !!

Punkt 3 – W jaki sposób zmienić automatycznie cenę sprzedaży netto tego samego towaru który różni się między sobą tylko kolorem i rozmiarem ?? Spodnie które posiadają 4 kolory a każdy kolor posiada 9 rozmiarów = zmiana ceny tylko ręcznie 36 razy !!

Punkt 4 – Niestabilność systemu do wprowadzania towaru do magazynu za pomocą skanera kodów kreskowych. Dnia 26-02-2021 jedna z osób już pisała o tym problemie, odpowiedz Państwa że nic nie zauważaliście aby ten błąd występował.
Błąd występuje dalej i kursor dość często nie przechodzi do następnego wiersza. Trzeba absorbować uwagę i cały czas kontrolować czy kursor zmienia pozycje. Błąd działania kursora zauważyliśmy po jednej z aktualizacji pod koniec ubiegłego roku i myśleliśmy że to chwilowe nieudogodnienie po wprowadzeniu zmian - do tej pory nic się nie zmieniło.

Punkt 5 - Proszę o wprowadzenie możliwości wystawienia rezerwacji na podstawie wystawionego zamówienia/pro formy dla kontrahenta. Mamy możliwość wystawienia ‘Rezerwacji’ i na jej podstawie wystawienia pro formy - mówiąc szczerze jest to nielogiczne.
A - Wystawiamy kontrahentom zamówienie/pro formę jako wycenę zamówienia i wysyłamy do akceptacji lub przelewu. Po otrzymaniu akceptacji lub przelewu sprawdzamy stan w magazynie i decydujemy które z nich i jakie ilości rezerwujemy (mamy nadwyżki w magazynie) a które z nich zamawiamy u producenta (mamy braki w magazynie). Jeżeli jest taka potrzeba to od razu modyfikujemy ilości towaru w wystawianej ‘Rezerwacji’
B - W tym momencie czytelność dokumentu „Rezerwacja” podczas tworzenia oraz modyfikacji jest nie do zaakceptowania i problemowa. Nie ma możliwościowy stwierdzenia który wiersz „Lp. 1/2/3/4… co zwiera. Jest zdecydowanie za krótka długość wiersza w którym wyświetla się nazwa produktu. Problem polega na tym że produkt który chcemy rezerwować a który w nazwie zawiera ogólny kod produktu, jego nazwę, kolor oraz rozmiar, następnie jeżeli chcemy dokonać zmian ilości towaru podczas tworzenia ‘Rezerwacji’ lub sprawdzić czy jest wszystko OK - musimy za każdym razem ‘przesuwać’ kursorem tekst aby się dowiedzieć co zawiera dany wiersz. Jest to uciążliwe, czasochłonne i rodzi możliwość skasowania części nazwy produktu lub jego zmiany.
Rozwiązaniem tego problemu jest wydłużenie wiersza a zarazem całego dokumentu do długości takiej, jaka występuje w pro formie.
Oczywiście, jeżeli przejdziemy do Rezerwacji” i ‘klikniemy’ w wybraną rezerwacje to mamy trochę dłuższy wiersz, ale jeżeli ‘klikniemy’ „Modyfikuj” to mamy to samo co przy tworzeniu rezerwacji – trudno zapamiętać który wiersz co zawierał.
Poniżej przykładowe 3 zdjęcia.

Pozdrawiam,
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry Panie Zbigniewie,
dziękujemy za podzielenie się opinią. Jest to dla nas niezwykle ważne ponieważ zależy nam na rozwijaniu udostępnianych przez nas produktów. Uwagi przekazałam do działu magazynowego, który rozpatrzy Pana sugestię na spotkaniu projektowym. W kwestii uzyskania rozwiązań na wskazane przez Pana zagadnienia prosiłabym o przesłanie ich przez funkcję ZAPYTAJ EKSPERTA dostępną po zalogowaniu gdzie dział techniczny z chęcią Panu pomoże i wskaże ścieżki postępowania.
Pozdrawiam Serdecznie!
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry,
Ad 1-2. Jeżeli posiada Pan dokumenty PZ w formie pliku w formacie CSV to rozwiązaniem jakie mogę Panu zaproponować jest import towaru z pliku dzięki czemu zostanie utworzony w systemie dokument PZ i nie będzie musiał Pan ręcznie dokonywać zmiany stawek VAT. Dodatkowo, dzięki funkcji importu z pliku będzie mógł Pan również na podstawie utworzonego PZ wystawić fakturę kosztową dzięki czemu system zaciągnie cenę z PZ w walucie obcej. Funkcjonalność ta zostanie wdrożona w najbliższej kwartalnej aktualizacji systemu która będzie miała miejsce na koniec czerwca. W przyszłości planujemy również wdrożenie dodatkowego rozwiązania polegającego na zdefiniowaniu osobnej stawki VAT dla zakupu i sprzedaży.
Ad 3. Posiadając towary tego samego rodzaju jednak w różnych cenach może Pan utworzyć osobną pozycję dla każdego wariantu czyli rodzaju towaru. Natomiast dziękujemy za zgłoszenie zapotrzebowania na wprowadzenie funkcjonalności dotyczących wariantów tego samego rodzaju towaru w ramach jednej pozycji w magazynie. Nasz dział techniczny przeanalizuje to na spotkaniu projektowym dotyczącym rozwoju modułu magazynu.
Ad 4. Zgłoszony przez Pana problem jest już poddany analizie celem jego wyeliminowania. Jednak na chwilę obecną nie jestem w stanie wskazać konkretnej daty kiedy zostanie wdrożona stosowna poprawka ponieważ temat ten uzależniony jest od wielu czynników wydajnościowych w tym od zasobów sprzętowych po stronie klienta. Natomiast chcemy wdrożyć w tym zakresie najbardziej optymalne rozwiązanie.
Ad 5. Dziękujemy za zgłoszenie. Temat będzie poddany analizie na spotkaniu projektowym.
Pozdrawiam
Problem:
Magazyn - problemy i pomysły