Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Oznaczenie podmiotów powiązanych na jpk_7vat

  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Weronika
Dzień dobry,
Dodałam - zgodnie z instrukcją z Państwa poradnika dot. zmian od października 2020 r. - do jednego z moich kontrahentów oznaczenie, że jest podmiotem powiązanym (ścieżka działania: CMR, wybrałam kontrahenta, modyfikuj, faktury, podmiot powiązane, zapisz). Teraz chciałabym sprawdzić na pliku jpk7 vat czy to oznaczenie PT jest dodane, ale nigdzie w dokumencie jpk7vat tego nie widzę. Proszę o informację jak powinien wyglądać wzorcowo zapis w jpk7vat dotyczący sprzedaży na rzecz podmiotu powiązanego, a dodatkowo gdzie powinnam tego szukać, jeżeli nie ma tej informacji przy danej transakcji sprzedaży.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry Pani Weroniko,
jeśli w pliku JPK przy fakturze sprzedaży nie ma wartości "1" przy symbolu „TP” oznacza to, że symbol ten się nie zaciągną.

Aby sprawdzić czy symbol ten jest uzupełniony w pliku JPK należy przejść do zakładki START - PODATKI - JEDNOLITY PLIK KONTROLNY - kliknąć na plik JPK i następnie skorzystać z komendy na klawiaturze CTRL + F, w oknie wyszukiwania proszę wypisać frazę TP. Wówczas podświetli on miejsce z tą frazą na przeglądarce.
Może też Pani wygenerować podgląd JPK poprzez oznaczenie pliku JPK i skorzystanie z opcji DRUKUJ DRUKUJ PODGLĄD. Wówczas w sekcji "Ewidencja podatku należnego" w kolumnie oznaczenia powinno być widać oznaczenie TP jeśli zostało dodane.

Jeżeli najpierw wystawiła Pani fakturę, a później dodała oznaczenie TP do danego kontrahenta to nie zaciągnie się ona automatycznie (bo nastąpiło to po wystawieniu faktury), więc aby było oznaczenie TP należy przejść do zakładki: PRZYCHODY SPRZEDAŻ, następnie zaznaczyć odpowiednią fakturę, dla której nie został wcześniej uzupełnione oznaczenie i wybrać MODFYIKUJ MODYFIKUJ. Wówczas należy usunąć kontrahenta i dodać ponownie z listy kontrahentów, ale już po wcześniejszym zaznaczeniu opcji PODMIOT POWIĄZANY w CRM'ie - w ten sposób faktura ta znajdzie się z oznaczeniem TP w JKP V7.

Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-podmiot-powiazany-oznaczanie-kontrahenta-na-potrzeby-pliku-jpk-v7

Pozdrawiam Serdecznie!
1 komentarz 1
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Bardzo dziękuję, udało się dzięki Pani pomocy rozwiązać mój problem.
Pytanie:
Oznaczenie podmiotów powiązanych na jpk_7vat