Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Jak przenieść auto prywatne z ewidencji wfirma do środków trwałych?

  • Dodano: 14 kwi, 13:26
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
W systemie wfirma w ewidencji mam dodany pojazd, który był dotychczas wykazany jako prywatny (20% kosztów), chcę ten sam pojazd teraz wprowadzić do środków trwałych

postępuje zgodnie z instrukcją (https://pomoc.wfirma.pl/-wniesienie-prywatnego-samochodu-do-srodkow-trwalych-firmy) ale pojazd nie dodaje się, bowiem "Istnieje już pojazd o takim numerze rejestracyjnym"

Do tego, wbrew instrukcji stawka amortyzacji nie uzupełnia się automatycznie po wybraniu KŚT lub metody amortyzacji
PRACOWNIK
  • Dodano: 15 kwi, 15:30
Dzień dobry,
wprowadzając prywatny samochód do środków trwałych należy w pierwszej kolejności sporządzić oświadczenie o wniesieniu prywatnego majątku do firmy: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-oswiadczenie-o-przekazaniu-prywatnych-przedmiotow-na-cele-dzialalnosci-wzor-z-omowieniem Na podstawie oświadczenia należy dodać wpis w zakładce: EWIDENCJE - ŚRODKI TRWAŁE - DODAJ ŚRODEK TRWAŁY. Wprowadzając numer rejestracyjny należy dodać na końcu dodatkowe oznaczenie np. "*" ponieważ numer ten musi być unikalny ze względu na stosowane schematy księgowe. Jeżeli w oknie dodawania środka trwałego w polu KŚT kliknie Pan w lupkę i wybierze np. Samochód osobowy to KŚT 741 oraz stawka amortyzacji 20% zostanie uzupełniona automatycznie.
Następnie należy przejść do zakładki: EWIDENCJE - POJAZDY, zaznaczyć na liście pojazd prywatny (czyli bez dodatkowego oznaczenia) i z górnego menu wybrać opcję MODYFIKUJ - UKRYJ. Dzięki temu pojazd nie będzie podpowiadał się na liście pojazdów w momencie księgowania faktur związanych z użytkowaniem samochodów. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-ewidencja-pojazdow
W razie dalszych wątpliwości proszę o zadawanie pytań poprzez funkcje Zapytaj Eksperta która znajduje się pod przyciskiem niebieskiego znaku zapytania po prawej stronie okna po zalogowaniu do systemu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Jak przenieść auto prywatne z ewidencji wfirma do środków trwałych?