Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z wprowadzaniem korekty FV

• Dodano: 15 mar, 11:42
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Dzień dobry,

Mam problem związany z wprowadzaniem korekt.
Otóż załóżmy taką sytuację:
- kupuję towar w ilości 3 sztuk 1.03
- sprzedaję towar w ilosci 3 sztuk 2.03
- kupuję towar w ilości 5 sztuk 5.03
- sprzedaje towar w ilości 5 sztuk 7.03
- Okazuje się że towar klientowi nie spodobał się zwrócił mi go 10.03 w ilości 3 sztuk (zakup z dnia 2.03).
Wystawiam klientowi FV korektę, zwracam pieniądze.
13.03 dostawca odbiera towar i wystawia mi FV korektę do FV. I tutaj zaczynają się schody.
Próbuję wprowadzić FV korektę do towaru który został sprzedany 2.03 a zwrócony 10.03, w między czasie był zakup tego samego towaru i sprzedaż. Niestety system chyba nie widzi tych ruchów składu i pomimo że stan magazynowy jest +3 system nie chce przepuścić korekty informując że stan magazynowy nie może być ujemny - nie jest i nie będzie gdyż schodzi nam na 0.

Co zrobić w takiej sytuacji aby wszystko zgadzało się księgowo?
FV korekta jest wprowadzana poprzez odszukanie: Wydatki= nr FV=Modyfikuj=Koryguj= wprowadzenie ilości zwracanej (-3 sztuki)
PRACOWNIK
  • Dodano: 15 mar, 14:35
Dzień dobry Panie Rafale,
magazyn prowadzony jest w oparciu o metodę FIFO czyli pierwsze weszło pierwsze wyszło. Jeżeli po dokonaniu zwrotu towaru na magazyn, zaksięgował Pan kolejną fakturę zakupu towarów a następnie wystawił Pan fakturę sprzedaży, to zgodnie z metodą FIFO dokonuje Pan sprzedaży w pierwszej kolejności tych zwróconych towarów (czyli pierwszych które wróciły na magazyn) a towary które pozostały na stanie dotyczą partii towarów z ostatniej faktury zakupu.
Rozwiązaniem w tej sytuacji jest zaksięgowanie faktury korygującej poprzez zakładkę: WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - FAKTURA VAT - ZAKUP TOWARÓW HANDLOWYCH I MATERIAŁÓW PODSTAWOWYCH i wprowadzenie w zakładce STAWKI podsumowania korekty w kwotach ujemnych. Dzięki temu zostanie ona ujęta w rejestrze VAT zakupów i kol. 10 KPIR w wartościach ujemnych. Następnie należy dodać dokument magazynowy poprzez zakładkę: MAGAZYN - DOKUMENTY - DODAJ - DOKUMENT WZ gdzie wskaże Pan zwracane towary do sprzedawcy. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-dokumenty-magazynowe
Pozdrawiam
3 komentarze 3
  • Dodano: 15 mar, 15:10
Super. Czyli jest jakieś rozwiązanie ;) Drogą okrężną ale super. Szkoda że FIFO trochę nam utrudnia życie. Dziękuje za pomoc!
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry ponownie,
Chciałbym jeszcze dopytać kontynuując temat korekty.
Jak mogę wprowadzić dwie korekty do jednej faktury? Ogólnie system blokuje wprowadzenie drugiej korekty informując że już FV była modyfikowana.
Czy wówczas drugą korektę muszę wprowadzać sposobem przedstawionym powyżej?
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry Panie Rafale,
W przypadku faktur kosztowych możliwe jest do jednej faktury "pierwotnej" zaksięgowanie kilku korekt. Więc może je Pan wykonać za pomocą opcji MODYFIKUJ - KORYGUJ. Natomiast nie jest możliwe zaksięgowanie korekty do korekty.
Pozdrawiam Serdecznie!
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Faktycznie :/
Jej, przepraszam przeoczyłem to ;)
Dziękuje za pomoc :)
0 komentarzy 0
Pytanie:
Problem z wprowadzaniem korekty FV