Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Zeznanie roczne PIT-28

PRACOWNIK
  • Dodano: 3 lut, 13:11
  • 1 odpowiedź 1
Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 3. lutego 2021 roku w systemie wFirma.pl udostępnione zostało zeznanie roczne PIT-28 dla podatników rozliczających się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Termin składania zeznań rocznych PIT-28 liczony jest od 15 lutego do 1 marca włącznie.

Druk PIT-28 dostępny jest w zakładce START - PODATKI - DEKLARACJE ROCZNE - DODAJ - ROCZNA DEKLARACJA ZRYCZAŁTOWANEGO PODATKU DOCHODOWEGO (PIT 28).

Polecamy zapoznać się z artykułem pomocy, w którym opisaliśmy generowanie, uzupełnianie i wysyłanie druku PIT-28:
https://pomoc.wfirma.pl/-zeznanie-roczne-pit-28-jak-wygenerowac-i-uzupelnic-w-systemie

Druki PIT-36 i PIT-36L zostaną udostępnione w systemie po opublikowaniu przez Ministerstwo Finansów wszystkich specyfikacji, niezbędnych do wdrożenia zeznań w wersji elektronicznej. Termin składania tych zeznań rocznych liczony jest od 15 lutego do 30 kwietnia włącznie.
  • Dodano: 7 lut, 12:38
A dlaczego na panelu biura rachunkowego nie ma ( albo ja nie znajduję ) jakiś oznaczeń , ze deklaracja została np.wysłana ? tak jak jest to w przypadku innych deklaracji i kwot podatku, które się wyświetlają na zielono ? Tak samo z wysyłką do klienta powiadomienia nie można wysłać mu informacji ile ma zapłacić za grudzień . Nie wszyscy klienci chcą się logować na konta i zajrzeć lub ściągnąć deklarację, czy w tym wypadku trzeba korzystyć z innego oprogramowania ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 lut, 12:38
Dzień Dobry Pani Jolanto,
Na panelu głównym (jak rozumiem chodzi o panel widoczny po zalogowaniu) widoczne są cykliczne rozliczenia podatkowe takie jak ZUS, PIT, VAT czy VAT-UE. Natomiast jako, że deklaracja roczna jest jednorazowa nie pojawia się ona w tym widoku.

W przypadku ryczałtu zaliczka grudniowa rozliczana jest w zeznaniu rocznym, więc nie ma możliwości wysłania informacji o zaliczce bowiem się jej w systemie nie wylicza.

O zobowiązaniu z tytułu podatku ryczałtowego za dany rok podatkowy może Pani poinformować klientów mailowo lub telefonicznie.

Natomiast Pani sugestiom się przyjrzymy i przeanalizujemy z zespołem badawczo-rozwojowym. Każda sugestia użytkownika jest dla nas niezwykle cenna - dziękujemy.

Pozdrawiam Serdecznie!
Aktualizacja:
Zeznanie roczne PIT-28