Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Publiczna mapa rozwoju wFirma (roadmap)

  • Dodano: 29 sty, 08:53
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 5 odpowiedzi 5
Autor: Jacek S.
Czy wFirma mogłaby udostepnić publiczną mapę rozwoju?

Dałoby to jakiś przybliżony pogląd dla użytkowników co i kiedy jest planowane w niedalekiej i dalszej przyszłości.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Witam Panie Jacku, tak naprawdę to są dwie przeszkody 1) niektóre z naszych rozwiązań są unikalne w związku z czym o niektórych nie możemy mówić z wyprzedzeniem dlatego że pod kątem funkcjonalności jesteśmy liderem na rynku i to do nas w dużej mierze odnoszą się inne systemy; natomiast proszę zauważyć że zawsze przed aktualizacją informujemy o rozwiązaniach które się w niej pojawią tu na forum, a w serwisie w zakładce USTAWIENIA / BEZPIECZEŃSTWO / INFORMACJE O AKTUALIZACJACH publikujemy historię zmian 2) to samo życie i opóźnienia wpisane w pracę IT, często spowodowane nagłymi zmianami w prawie kiedy trzeba przemodelować ustalony wcześniej plan. Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Mapa drogowa, roadmap, nie jest sztywnym dokumentem. Nie podaje się tam konkretnych terminów, a jeśli już to przybliżone np. IV kwartał 2022. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je też modyfikować.

Daje to jednak ogląd w jakim kierunku idzie rozwija się wFirma i nadzieję że któreś funkcjonalności kiedyś będą a inne nie.
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
To tak jakby know how na tacy oddawać konkurencji.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 2 tygodnie temu
W pewnym stopniu każda dyskusja na tym forum jest udostępnianiem "know how".
Może tu wejść konkurencja (a nawet jakiś bot/robot) i wszystko skopiować …

Tylko co innego o czymś pisać, a co innego to zrobić.
Papier (internet) wszystko przyjmie.

Roadmapa to nie udostępnianie konkurencji "know how" ale plan.
Czy ktoś mówi o tym, aby udostępniali Państwo publicznie źródła swojego systemu na GitHub?

Przemyślenia dot. publicznej roadmapy:
Dla przykładu, co da konkurencji wiadomość, że np.:
• Na 2 kwartał 2025 roku planowane jest uruchomienie aplikacji mobilnej do CRM?
• Albo, że w kwietniu 2022 ruszy nowe API?

Jednak taka przykładowa informacja, pozwoli przygotować się, że trzeba będzie zmienić coś, lub zarezerwować sobie czas, gdy nastąpi zmiana API lub, że nie ma co czekać na CRM, skoro funkcjonalność na której nam zależy dopiero będzie za 4 lata (albo wręcz odwrotnie, że warto poczekać).
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Panie Jacku,
Pan się dopomina żeby to co klienci piszą na forum i supporcie usystematyzować, opracować i określić w czasie.
Żeby cokolwiek zrozumieć jak pracujemy zapraszam Pana na naszą stronę https://wins.pl/

Wdrożyliśmy w całej firmie kulturę TQM którą realizujemy według filozofii Kaizen. Firma zarządzana zwinnie (Agile) nie tworzy bardzo precyzyjnych planów. Ponadto każdy pomysł wstępnie umieszczamy w ramach określonych grup funkcji lub działań i jest to robione w sposób ciągły dynamicznie. Nie ma możliwości byśmy jakikolwiek pomysł nie omówili.

Następnie takie paczki pomysłów wchodzą do grup roboczych, zespołów projektowych gdzie decyduje się czy i ostatecznie jak dany efekt osiągnąć. Opracowane pomysły wchodzą na plan produkcyjny, określamy ramy czasowe produkcji i konkretnie kiedy będą realizowane.

Zasoby przeznaczone do produkcji według planów mają obciążenie ok 70%. Wolne miejsce jest wypełnione małymi zadaniami tak by w sytuacji obsunięcia projektu mieć bufor lub gdy Rząd wymyśli coś nowego w dodatku co wymaga natychmiastowego wdrożenia.

W tym kontekście przede wszystkim nie jest możliwe określenie sztywnych ram czasowych i kalendarza działań. Po drugie wszystko co idzie na produkcje jest przemyślane ekonomicznie i samo to jest wartością dla konkurencji.

Jeżeli chodzi o API pracujemy nad całkowitą zmianą modelu współpracy. Proszę się w tej sprawie kontaktować biuro@wfirma.pl lub za pomocą funkcji zapytaj eksperta po zalogowaniu.
  • Dodano: tydzień temu
Rozumiem, że są Państwo "zwinną" i zgraną firmą.
Brakuje "czegoś" (moim zdaniem) w państwa zespole, co by szybciej posuwało rozwój.

np.
Od kiedy, ile lat już świeci się napis [BETA] nad CRM?
Co przez te lata zmieniło się w CRM?

Może lepiej ściągnąć nazwę CRM i pogodzić się, że nigdy go nie będziecie rozwijać …
… bo zawsze są inne ważniejsze funkcjonalności.
Zrozumiemy.

--

Publiczna roadmapa dawałby "jakiś" pogląd na przyszłość, co czeka Państwa klientów.

Ale już teraz rozumiem dlaczego nie można jej przedstawić, bo w zastosowanym, przedstawionym na wins.pl modelu pracy firmy, nikt nie myśli aż o tak dalekich perspektywach, przyszłości. Pracuje się zwinnie nad tym co się zmienia i co podrzuci w nowych przepisach rząd w najbliższym roku.
I na tym skupia się firma.

Wiem, że jest pogoń za zmieniającymi się przepisami.
Ale tak trudno będzie wprowadzić coś nowego, innowacyjnego....
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry Panie Jacku,
w ramach rozwoju CRM, przykładowo nową funkcją wprowadzoną w zeszłym roku i która jest przez nas dodatkowo rozbudowywana (np. w kontekście obowiązku nadawania kodów GTU do faktur) jest możliwość dodawania wydarzeń płatnych na podstawie których możliwe jest wystawienie specyfikacji do faktury a następnie wysyłka specyfikacji do akceptacji klienta i wystawienie na jej podstawie faktury sprzedaży: https://pomoc.wfirma.pl/-specyfikacja-czyli-fakturowanie-wydarzen-platnych Dodatkowo, w CRM może Pan również dokonać oznaczenia kontrahenta który jest tzw. podmiotem powiązanym. Dzięki temu w momencie wystawiania faktury dla takiego kontrahenta system automatycznie nada oznaczenie "TP" w JPK_V7: https://pomoc.wfirma.pl/-podmiot-powiazany-oznaczanie-kontrahenta-na-potrzeby-pliku-jpk-v7 Proszę mieć na uwadze, że moduł CRM dostępny jest w ramach podstawowego pakietu - nie pobieramy dodatkowych opłat za funkcjonalności dostępne w ramach tego modułu.
Jeżeli chodzi o "roadmapę" o której Pan wspomina, to przy częstotliwości i tempie zmian wprowadzonych przez ustawodawcę nie chcemy obiecywać i deklarować konkretnego terminu wdrożenia nowych funkcji które nie wynikają z przepisów. Nasze działania nie ograniczają się jednak wyłącznie do dostosowania systemu do obecnych przepisów. Oprócz tego wdrażamy nowe funkcje o których informujemy użytkowników na bieżąco w wiadomościach mailowych dotyczących kwartalnych aktualizacji systemu. Obecnie pracujemy m.in. nad dalszym rozwojem funkcji OCR który został udostępniony za darmo dla klientów tak aby jeszcze bardziej usprawnić pracę i skrócić czas potrzebny na zaksięgowanie faktur kosztowych w systemie: https://pomoc.wfirma.pl/-program-do-odczytywania-faktur-w-chmurze
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Publiczna mapa rozwoju wFirma (roadmap)