Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

księgowanie remamentu końcowego

  • Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
jestem w trakcie księgowania m-ca grudnia. czy od razu księgując dokumenty mogę zaksięgować remament końcowy z wartością.czy remament końcowy dopiero zaksięgować po wygenerowaniu podatku dochodowego?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
remanent może Pan wprowadzić już w trakcie księgowania grudnia w zakładce EWIDENCJE - REMANENTY - DODAJ - REMANENT KOŃCOWY. Po zapisaniu remanentu końcowego system automatycznie wygeneruje remanent początkowy, na tę samą wartość i z datą następnego dnia (remanent zamknięcia danego okresu jest równocześnie remanentem otwarcia okresu kolejnego).
Jeśli wartość remanentu początkowego przewyższa wartość remanentu końcowego, powstała różnica będzie pomniejszać dochód do opodatkowania w zeznaniu rocznym. W odwrotnej sytuacji, kiedy wartość remanentu końcowego okaże się większa od początkowego, różnica będzie powiększać kwotę dochodu.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-remanenty
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: tydzień temu
Czy jest taka funkcja, żeby różnica remanentowa została uwzględniona już w zaliczce PIT za grudzień?
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Pani Moniko,
w zaliczce grudniowej nie ma obowiązku wykazywania różnicy remanentowej wynikającej z remanentu początkowego z 1 stycznia i końcowego z 31 grudnia.

Jeżeli chce Pani ująć wartość różnicy remanentowej w zaliczce za ostatni miesiąc (grudzień), przy generowaniu danej zaliczki z zakładki: START - PODATKI - PODATEK DOCHODOWY - WYLICZ ZALICZKĘ, gdzie OKRES: grudzień 2020 należy zaznaczyć opcję PROWADZĘ INNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ i w polu DOCHÓD NARASTAJĄCO Z INNEJ DZIAŁALNOŚCI wprowadzić wartość różnicy remanentowej.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy
Pozdrawiam
Pytanie:
księgowanie remamentu końcowego