Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Jak usunąć widget OCR ze strony głównej?

  • Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 4 odpowiedzi 4
Autor: Jacek S.
Jak usunąć widget OCR ze strony głównej?

Chodzi o widget:
OCR - dodaj wydatki na podstawie pliku

Nie ma ❌ do zamknięcia.

Nie używam go.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
pragnę poinformować, że wraz z aktualizacją, która miała miejsce dnia 01.01.2021r. został zmieniony zakres modułów, które można dodać na stronie głównej. Podjęcie takiej decyzji było zmotywowane chęcią optymalizacji pracy w systemie i pozostawieniem modułów, z których najczęściej korzystają użytkownicy, a także dodaniem nowych modułów usprawniających pracę w systemie.
Moduł OCR został dodany jako stały element strony głównej, aby ułatwić dostęp użytkownikom do skanowania dokumentów w celu ułatwienia wprowadzania do systemu wydatków. Dodam, że ten moduł jest statyczny i nie ma możliwości jego ukrycia. Układ pozostałych modułów można dowolnie zmieniać poprzez przeciągnięcie ich w dowolne miejsce. Dodanie lub ukrycie modułów możliwe jest po kliknięciu opcji DODAJ NOWY MODUŁ.
Pragnę jednak poinformować, że obecnie pracujemy nad przebudową starych modułów, tak aby móc je udostępnić Państwu w wersji poprawionej i zoptymalizowanej. Prosimy zatem o cierpliwość i dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Pana sugestia w sprawie możliwości ukrycia modułu OCR zostanie przekazana do działu odpowiedzialnego za rozwój systemu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dołączam się do prośby - chciałbym usunąć ten moduł ze strony głównej.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,

Jeżeli chodzi o OCR i związane z nimi samouczące się schematy księgowe, jest to najważniejsza rzecz która weszła patrząc z perspektywy przyszłości. Jest przez nas dlatego promowana, by jak największa rzesza użytkowników zaczęła jej używać. Przez to mechanizm samouczących się schematów księgowych nauczy się poprawnie księgować i zadziała.

Równolegle w niedługiej przyszłości Rząd wprowadza na razie dobrowolne ale ostatecznie obowiązkowe KSEF (czytaj - krajowy system elektronicznego fakturowania) nie jest to nic innego jak dzisiejszy PEF - platforma elektronicznego fakturowania. Jak zwał tak zwał. Polega on na tym że po wystawieniu faktury będzie ona przesyłana kanałem rządowym do podobnego systemu jak nasz.

Rezultat będzie taki że gdy w przyszłości ktoś wystawi fakturę na Pana, ona powędruje bezpośrednio do systemu i zostanie poprawnie zaksięgowana prze niego.

Podsumowując rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić pieniądze i czas. Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość.

pozdrawiam
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Pomysł z OCR jest bardzo dobry i sam z niego korzystam (z poziomu zakładki "Wydatki") ale mi również moduł na pulpicie wydał się zbędny i chciałem go usunąć jednakże muszę przyznać że odpowiedź Pana Andrzeja jest logiczna. Należało by dodać do tego modułu na pulpicie jakaś informację jak to działa "faktura wędruje na serwer i jest dodana do kolejki przetwarzania danych by wrócić w zakładce Wydatki - Księgowanie - Wersje robocze". Co do samego OCR wydaje mi się że brakuje możliwości uczenia. Dodaję po raz trzeci FV od tego samego kontrahenta i nadal OCR nie rozpoznaje jej prawidłowo. Powinna być możliwość wskazania lokalizacji np nr fv.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Każdy kto korzysta z OCR z pewnością oczekuje by system był coraz bardziej doskonałym narzędziem. Nie zadziała funkcja nauki w sytuacji gdy ograniczona ilość użytkowników będzie z niego korzystała.
Mówimy tutaj o potrzebie przetworzenia milionów faktur, nie setek czy tysięcy.
To osiągniemy tylko w ten sposób umieszczając na sztywno moduł. Bardzo dziękuję za sugestie. Opracujemy informację która będzie tłumaczyła jak to dokładnie działa. Krok po kroku.
  • Dodano: 2 tygodnie temu
a dlaczego OCR nie rozpoznaje poszczególnych pozycji/produktów na fakturze tylko odczytuje kwoty końcowe? co więcej, formularz który sie otwiera NIE UMOŻLIWIA ręcznego dodania tych pozycji tak wiec każdy klient który ma równocześnie magazyn nie dość że musi najpierw selekcjonować które faktury nie zawierają więcej niż jednej pozycji i te wgrywać, a resztę nadal klepać ręcznie
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Zna Pan/Pani taki OCR w Polsce? Zapraszam do zakładania nowych wątków i opisanie swoich sugestii i potrzeb związanych z OCR. Ten rok chcemy poświęcić między innymi na rozbudowę funkcji.
Pytanie:
Jak usunąć widget OCR ze strony głównej?