Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Brakujące moduły

Jestem niezadowolony
  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 6 odpowiedzi 6
Autor: mhrock
Dzień dobry!

Gdzie podziały się moduły z listą wystawionych faktur oraz faktur ze spóźnionym płatnościami? Po ostatniej aktualizacji wszystko zniknęło z mojej strony głównej i nie mogę tego w żaden sposób przywrócić.
PRACOWNIK
Dzień dobry,
informacje o nieuregulowanych należnościach znajdują się w module NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI, w którym po kliknięciu w kwotę, pojawi się okno ze szczegółową listą przeterminowanych faktur.

Natomiast zobowiązania znajdują się w oddzielnym module NIEUREGULOWANE ZOBOWIĄZANIA, który działa w sposób analogiczny do modułu z nieuregulowanymi należnościami.

Jeżeli powyższe moduły nie są widoczne, będąc na stronie głównej w zakładce START proszę kliknąć DODAJ NOWY MODUŁ i wybrać właściwe.

Ograniczenie liczby modułów służyć będzie dalszemu doskonaleniu systemu oraz jego rozwojowi. W tej aktualizacji na stronie głównej pojawił się nowy moduł OCR dający możliwość przeciągnięcia do niego faktur otrzymanych w pdf, png, jpg aby umożliwić każdemu, kto korzysta z pakietów księgowości online wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennych obowiązkach. Załączone tam faktury są przetwarzane przez system i pojawiają się w zakładce WYDATKI / KSIĘGOWANIE / WERSJE ROBOCZE, skąd dzięki OCR bez konieczności wprowadzania wszystkich zapisów ręcznie można sprawdzić dane (ewentualnie poprawić) i w łatwy sposób zaksięgować w dowolnym momencie. Zajął on dość sporo miejsca, stąd dalsze utrzymywanie tak dużej, jak dotychczas ilości modułów, przestało być możliwe. Pozostawione moduły pozwalają również na szybkie sprawdzenie informacji o zaległościach zarówno wobec naszej firmy jak i naszej firmy wobec innych stąd mamy nadzieję że będą Państwu wciąż pomocne.
Pozdrawiam
4 komentarze 4
również mam ten problem, stosując się do Pani podpowiedzi i klikając "dodaj nowy moduł" niestety jest ich tylko kilka i najważniejsze i najbardziej przydatne zostały usunięte.. ostatnio wystawione fv czy właśnie fv z nieuregulowana płatnością- gdzie bardzo wygodnie się sprawdzało ile po terminie czy wysyłało przypomnienie
PRACOWNIK
Prace nad nowym dashboardem dopiero rozpoczęliśmy. Moduły o których jest mowa zostały ukryte ze względu na znaczne zamulanie systemu (dane były za każdym razem wyliczane na bieżąco). Pracujemy nad optymalizacją działania modułów, tak by jak najszybciej wdrożyć poprawione moduły.
Pani Ewo, moduły NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI i NIEUREGULOWANE ZOBOWIĄZANIA działają zupełnie inaczej. Nie filtrują one faktur z OPÓŹNIONĄ płatnością – pokazują wszystko. Zdecydowanie nie o to mi chodzi i nie jest to moim zdaniem żadne rozwiązanie.
Brak listy ostatnio wystawionych faktur na stronie głównej jest dla mnie nie do pomyślenia. To najważniejszy element całego systemu – trochę jakby z Instagrama usunąć możliwość przeglądania zdjęć na stronie głównej i ukryć tę funkcję gdzieś w innych miejscach strony :)
Moduł OCR jest mi do niczego niepotrzebny, bo nie korzystam z pakietu księgowości online, więc czuję się potraktowany jako gorszy użytkownik – potrzebne mi funkcje zostają usunięte, bo przeszkadzają we wprowadzeniu rozwiązań dla lepszych, więcej płacących klientów.
Panie Andrzeju, mam nadzieję, że przywrócenie tych niezbędnych modułów nastąpi bardzo szybko. Proszę się nie dziwić sfrustrowanym użytkownikom – nikt nie lubi, kiedy utrudnia mu się pracę.
PRACOWNIK
OCR jest dostępny tylko w pakietach z księgowością. Jak już wspomniałem pracujemy nad rozwiązaniem nowym dashboardem. Dołożymy wszelkich starań by wdrożyć go jak najszybciej.
Dzień dobry. Brak modułu OCR. Pod przyciskiem DODAJ NOWY MODUŁ nie ma możliwości dodawania wyżej wymienionych modułów.
3 komentarze 3
PRACOWNIK
Moduł z OCR jest dostępny na stałe po prawej stronie dashboardu. Wszyscy użytkownicy posiadający pakiet z księgowością powinni go widzieć. Jeżeli jest z tym problem proszę to zgłosić za pomocą funkcji Zapytaj Eksperta.
Czy ten moduł OCR mógłby zostać zmniejszony? Zajmuje dużo miejsca a posiada tylko jeden przycisk i pole na przeciągnięcie pliku a jest prawie największym modułem na stronie głównej. Dodatkowo nie można go przesunąć do innego pola, np. na dół, gdy nie chce się go używać.
Dodatkowo przeciągnięcie faktury dwustronnej powoduje rozbicie na dwa oddzielne dokumenty. Przydałoby się mieć wybór jaki jest to typ faktury (jedna faktura wielostronna / kilka faktur jednostronnych / podział ręczny) tak jak ma to miejsce przy dodawaniu faktury na podstawie pliku w zakładce wydatki.
PRACOWNIK
Tak, moduł przy najbliższej aktualizacji będzie mniejszy. Dashboard będzie nie dwukolumnowy a na siatce gdzie dowolnie będą się wyświetlały moduły.
Dziękuję za sugestie.
również mam ten problem, stosując się do Pani podpowiedzi i klikając "dodaj nowy moduł" niestety jest ich tylko kilka i najważniejsze i najbardziej przydatne zostały usunięte.. ostatnio wystawione fv czy właśnie fv z nieuregulowana płatnością- gdzie bardzo wygodnie się sprawdzało ile po terminie czy wysyłało przypomnienie
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Ilość modułów jest zależna od pakietu. Przykładowo przy pakietach księgowości z kadrami modułów jest 10. Forum nie daje możliwości sprawdzenia jaki pakiet dany klient używa. Indywidualne zgłoszenia problemów proszę kierować przy pomocy funkcji https://pomoc.wfirma.pl/-funkcja-zapytaj-eksperta-w-serwisie-wfirma-pl
Bo szczerze mówiąc bez modułu ostatnio wystawionych dokumentów czy płatności po terminie pracuje się teraz u Was jak bez ręki... wszystko trzeba szukać oddzielnie co zabiera czas, proszę o sprawdzenie możliwości przywrócenia tych modułów
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Proszę o cierpliwość, po przebudowie działania udostępnimy je ponownie.
To jest bardzo nieprofesjonalne z Waszej strony , że o takich zmianach nie informujecie użytkowników. To już jest nie pierwszy taki przypadek ,że coś usuwacie lub zmieniacie na gorsze bez żadnej informacji i konsultacji z użytkownikami. Mam wrażenie , że nie rozumiecie do czego ten system został stworzony. To nie jest Facebook , który służy do rozrywki tylko system obsługi firmy, który ma być czytelny i sprawnie działać. Każda taka bezsensowna zmiana powoduje przestój w firmie bo ludzie tracą czas na szukanie "co autor miał na myśli" . Zacznijcie w końcu traktować nas poważnie bo zaczniecie tracić klientów. Konkurencja nie śpi i w odróżnieniu od Was większość ma support z prawdziwego zdarzenia , do którego można zadzwonić i się dowiedzieć gdzie np po zmianach jest dany moduł. Tymczasem Wasz support to jest porażka. Ja jako użytkownik MB24 nie mam z Wami praktycznie żadnego kontaktu bo "zadaj pytanie ekspertowi" jest nieaktywne dla klientów biuro rachunkowych. Po Waszych nie zawsze udanych zmianach muszę tracić czas i nerwy zamiast rozwiązać sprawę telefonicznie.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Panie Dominiku, sam ten system wymyśliłem i od początku współtworzę. Traktujemy Państwa poważnie. Jak bardzo? Świadczy nasza praca. Zapraszam do zapoznania się z tym wszystkim co wdrożyliśmy tylko w ostatnim roku https://blog.wfirma.pl/

Jeżeli jest Pan użytkownikiem mb24.pl to jest Pan klientem jednego z 500 biur rachunkowych które wykorzystują nasz system. Więc na tym biurze ciąży obowiązek wspierania Pana. Ekspertem w tym przypadku księgowy który bierze za swoją pracę pieniądze i obsługuje Pana na codzień. Jest związany z Panem umową.

Każdy klient wfirmy który prowadzi księgowość samodzielnie, nie przy udziale biur rachunkowych ma nieograniczony dostęp do naszego wsparcia. Z przyjemnością wszystkim pomagamy.
Kpina . Wyłączyć moduł wystawionych faktur a włączyć na stałe OCR z którego niewielu z nas korzysta.
Szkoda że te zmiany nie zostały wprowadzone przed moim opłaceniem na nowy rok.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Kpina będzie wtedy gdy zostanie wprowadzony KSEF przez Rząd a system nie nauczy się przetwarzać poprawnie elektronicznych danych z faktur w księgowości.

Część modułów zostanie przywróconych gdyż IT udało się zidentyfikować problem zamulania wczytywania się strony głównej.

Jeżeli chodzi zaś o OCR to właśnie warstwa samouczacych się schematów księgowych jest przyszłością nad którą pracujemy. Wszystko po to by bez udziału przedsiębiorcy system prawidłowo tworzył zapisy księgowe i po akceptacji wyliczał podatki.
Pytanie:
Brakujące moduły