Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Aktualizacja wfirma.pl i mb24.pl 21.1

PRACOWNIK
  • Dodano: 28 gru 2020, 14:25
  • 17 odpowiedzi 17
Informujemy, że w nocy 1 stycznia 2021 roku od godz. 00:00 do godz. 10:00 nastąpi aktualizacja systemów:
  • wFirma.pl - systemu dla przedsiębiorców online
  • mb24.pl - systemu dla biur rachunkowych online.
Aktualizacja związana jest z wdrożeniem nowych funkcji systemowych:

Księgowość online

Fakturowanie

Kadry i płace

Integrator e-commerce
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Witam ,jak załączyć do f.v np. CMR. jak rozliczyć płatność netto w walucie obcej, vat w pln ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dzień dobry Panie Łukaszu,
Ad. 1. Rozumiem, że chodzi Panu o dodanie po prostu załącznika do faktury sprzedaży bądź zakupu. W tym celu wystarczy, że kliknie Pan na numer dodanej faktury i następnie przejdzie do podzakładki DOKUMENTY i korzystamy z opcji DODAJ. Wówczas będzie mógł Pan dołączyć załącznik.
Ad. 2. W systemie nie ma możliwości rozliczenia płatności w walucie obcej tylko w kwocie netto. W takiej sytuacji należy rozliczyć całą fakturę w walucie obcej, jeśli cała została opłacona. System od wartości netto prawidłowo obliczy różnice kursowe za pomocą naszego mechanizmu automatycznego rozliczenia różnic, o czym więcej: https://pomoc.wfirma.pl/-roznice-kursowe-automatyczne-ksiegowanie
Pozdrawiam Serdecznie!
Czy w systemie będzie możliwość wysyłania deklaracji ZUS RUD - informacje zawarte w umowie o dzieło?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dzień dobry Panie Łukaszu,
ZUS nie udostępnił jeszcze specyfikacji do deklaracji RUD. Po opublikowaniu wzorów na stronie ZUS (w odpowiednim formacie - załączniki rozporządzenia nie spełniają takich wymogów) zostaną one wdrożone w naszym systemie, a po ich przetestowaniu przez nasz dział techniczny (w celu weryfikacji poprawności działania) możliwość generowania tego dokumentu zostanie udostępniona dla naszych klientów.
Pozdrawiam
Mam sugestie dotyczącą wydruku paragonów fiskalnych:
1) Możliwość odznaczania wszystkich zaznaczonych paragonów (aktualnie da się tylko odwrócić zaznaczenie) lub automatyczne odznaczanie pozycji po wydrukowaniu paragonu
2) możliwość hurtowego wydruku paragonów - zaznaczenie kilku pozycji i ich wydruk zbiorczy (jednostkowy druk paragonów strasznie wydłuża pracę)
Pozdrawiam
Łukasz Zakrzewski
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dzień dobry,
dziękujemy za sugestie. Przekazuję je do działu technicznego w celu omówienia ich. Wszelkie uwagi naszych użytkowników są dla nas bardzo ważne, bo dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć oprogramowanie dopasowane do potrzeb naszych klientów.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Chciałbym zaproponować jedną dla mnie osobiście bardzo istotną zmianę. Mianowicie chodzi mi o coś w rodzaju KADRY MINI w standardzie. Mam rocznie w okolicach 10 umów o dzieło i mam aktualnie kłopot, bo albo robię je poza systemem (co jest uciążliwe), albo muszę płacić za moduł KADRY drugie tyle. Rozumiem, że szersza funkcjonalność jest płatna, pewnie nawet przy 1 pracowniku na UoP bym moduł wykupił, ale przy kilku UoD jest to bez sensu. Pozdrawiam!
Rafał uliniarz
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dzień dobry,
dziękuję za sugestię odnośnie podziału pakietu kadry, płace i ubezpieczenia na wersję rozbudowaną oraz uproszczoną. Przekażę ją do odpowiedniego działu.
Nieustannie staramy się dostosowywać nasze narzędzia do Państwa potrzeb oraz rozwijać i ulepszać system pod każdym możliwym kątem, dlatego każde zgłoszenie jest dla nas niezwykle cenne.
Pozdrawiam
Dziękujemy za nowe i uaktualnione funkcje, ale dlaczego znikają stare, sprawdzone? Brakuje mi podsumowania na stronie głównej Nieuregulowanych należności minus Nieuregulowane zobowiązania.
No i przydałaby się możliwość wyłączenia nowego modułu OCR - ja np. korzystam z integracji Dropbox i mi to wystarczy, a ten moduł zajmuje dużo miejsca.
Szczęśliwego Nowego 2021 Roku !!!
Wojtek
3 komentarze 3
PRACOWNIK
Dzień dobry, informacje o nieuregulowanych należnościach znajdują się w module NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI w którym po kliknięciu w kwotę, pojawi się okno ze szczegółową listą przeterminowanych faktur. Natomiast zobowiązania znajdują się w oddzielnym module NIEUREGULOWANE ZOBOWIĄZANIA, który działa w sposób analogiczny do modułu z nieuregulowanymi należnościami.
W kwestii OCR, dziękuję za informację zwrotną i wyjaśnienie - temat zostanie przez nas przeanalizowany.
W imieniu całego zespołu dziękuję za życzenia i również życzę wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku!
Pozdrawiam
Pani Angeliko! Ja wiem, gdzie znaleźć NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI i ZOBOWIĄZANIA, ale nie o to pytałem. Tak więc cytując Pana Andrzeja "Jeszcze raz powtórzę": "Brakuje mi podsumowania na stronie głównej NIEUREGULOWANYCH NALEŻNOŚCI minus NIEUREGULOWANE ZOBOWIĄZANIA".
Wiemy wszyscy, że macie dużo pracy - my też, ale traktowanie nas w taki sposób, jak dzieci we mgle, przyzwyczajanie do usług i ich zabieranie, obiecywanie wdrożenia zmian w niedalekiej przyszłości (u Was to znaczy co najmniej lata, bo macie ważniejsze prace). Czasami stwierdzam, że szkoda mojego czasu na wypociny na forum, bo i tak Wy zrobicie to po swojemu. Ja wiem, że masło jest maślane, ale wy koniecznie musicie mi to jeszcze raz wytłumaczyć... tak to wygląda :(
Podsumowując - jesteście bezkonkurencyjni - Wasz produkt jest najlepszy na rynku! Rozbudowana pomoc, poradnik dla przedsiębiorców - no REWELACJA. Tylko to Wasze podejście do nas "malutkich" - proszę o jedno - traktujcie nas jako partnerów, a nie gówniarzy.
Z poważaniem
Wojciech Wujciów
PRACOWNIK
Nie ma znaczenia czy mamy dużo pracy czy mało. Zmiany wprowadzone w związku JPK_V7, wprowadzenie draftów zapisów księgowych i faktur, przygotowanie systemu pod KSEF i przyjęte kwestie prawne spowodowały że do tej pory moduły w dashboardzie które wyliczają się na bieżąco zaczęły zamulać system.

Postanowiliśmy moduły najbardziej zamulające system czasowo wyłączyć tak by móc przebudować je bardziej optymalnie.

Nikt Pana nie traktuje jak dziecko, raczej zakładamy że nie pasjonuje Pana śledzenie wszystkiego co Rząd zapowiada lub i nie zapowiada a z innych źródeł jest wiadome. Bierzemy to na siebie i zmieniamy system czasem z rocznym lub i paroletnim wyprzedzeniem. Dla laika z pewnością wiele rzeczy jakie robimy nie ma większego sensu. My znając kontekst widzimy to z goła inaczej.

Więc po tylu latach naszej współpracy z klientami wydawałoby się że należy nam się odrobina zaufania i wiary w to że dobro naszych klientów leży nam szczególnie na sercu.

Mamy ważniejsze prace i owszem, są to prace które pozwolą wszystkim klientom oraz Panu przejść bezboleśnie to co nadchodzi.

Nic nie ukrywamy, jest tak jak piszę. Pewnie inni by tak się nie tłumaczyli. Dla nas Pan i wszyscy klienci jesteście najważniejsi. Dzięki Wam istniejemy i Wasze ostateczne zadowolenie jest nam drogie. Nadmienię dodatkowo sytuację która dotknęła wszystkich, zdezorganizowała większość firm. W tym klimacie mamy się czym szczycić, lista tego co tylko w tym roku została uruchomiona https://blog.wfirma.pl/ Żeby to ocenić obiektywnie proszę przyłożyć naszą pracę z każdą konkurencją.

Pozdrawiam
Andrzej Lazarowicz
Po aktualizacji skasowaliście moduły na stronie startowej. Gdzie jest moduł z listą przeterminowanych należności ? To był najważniejszy moduł bo dzięki niemu mogłem na bieżąco kontrolować kto mi zalega z płatnościami.
6 komentarzy 6
PRACOWNIK
Dzień dobry,
informacje o nieuregulowanych należnościach znajdują się w module NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI w którym po kliknięciu w kwotę, pojawi się okno ze szczegółową listą przeterminowanych faktur.
Pozdrawiam
Zgadzam się, to był dla mnie bardzo istotny i pomocny moduł. Podobnie jak lista wystawionych faktur, do której dzięki modułom miałem dostęp ze strony głównej. Teraz wszystko zniknęło i trzeba dodatkowo klikać i wszystkiego szukać. Moduł NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI jest czymś zupełnie innym, bo nie filtruje przeterminowanych faktur, a pokazuje wszystkie, za które nie otrzymałem jeszcze płatności. To kiepskie rozwiązanie i zmiana na gorsze.
PRACOWNIK
Jeszcze raz to powtórzę. Prace nad nowym dashboardem dopiero rozpoczęliśmy. Moduły o których jest mowa zostały ukryte ze względu na znaczne zamulanie systemu (dane były za każdym razem wyliczane na bieżąco). Pracujemy nad optymalizacją działania modułów, tak by jak najszybciej wdrożyć poprawione moduły.
To ja tez powtórzę: skoro nie umiecie zachować istniejących funkcji, to przynajmniej zamiast pełnej listy dajcie moduł pokazujący kwotę nierozliczonych i przeterminowanych (warunek logiczny AND) - wtedy wiadomo ze trzeba iść na listę i zacząć filtrować.
PRACOWNIK
Bardzo Panu dziękuję za pomysł.
A ja dziękuje za wdrożenie w ciągu kolejnych dni
Moduł musi zostać na wierzchu, tak jak to było do tej pory. To jest jedna z najważniejszych funkcjonalności. Po zalogowaniu się w systemie muszę widzieć kto nie zapłacił mi za faktury bez żadnego zbędnego klikania . To co zrobiliście to ewidentny przykład tego jak zepsuć dobrą funkcjonalność i utrudnić ludziom pracę. Dlaczego takich zmian nie konsultujecie z użytkownikami ? Oprócz tego modułu skasowaliście jeszcze kilka innych ,które też były przydatne. Zamiast ważnych modułów wrzucilście na pół strony moduł OCR , który jest średnio przydatny.
4 komentarze 4
PRACOWNIK
Pracujemy nad nowym dashboardem, moduły wyłączone znacznie obniżały działanie systemu. To z powodu że na bieżąco przeliczały wszystkie informacje.
Czyli były źle zaprojektowane, ale to nieistotne
Ramy czasowe wprowadzenia nowego Dashboard to ... ? Tylko proszę bez lania wody, dzięki
PRACOWNIK
Czyli nikt w Polsce nie wiedział że w niedługiej rzeczywistości wystawienie w systemie faktury będzie się wiązało z natychmiastowym jej raportowaniem. Żeby to ominąć musieliśmy zbudować cały bufor w zapisie, inaczej draft faktur i mechanizm przy okazji akceptowania tych faktur. Co znowu jest powiązane i z podstawą roszczeń zapłaty jak i aktualnym prawem dotyczącym korygowania faktur (miana wprowadzona przez rząd ostatnio)
Nikt też nie wiedział że faktury będą musiały mieć poza strukturą przyjętą przez Rząd i Komisję Europejską, szereg pól i oznaczeń wymaganych w pliku JPK_V7. Wszystkie te rzeczy nie zostały zapowiedziane i opisane rok czy dwa lata temu ale praktycznie z dnia na dzień. To spowodowało że przyjęliśmy priorytet stworzenia przede wszystkim szeregu funkcji dających bezpieczeństwo prawne przedsiębiorcom. To weszło w ostatnich aktualizacjach. To zaś wpłynęło że moduły zaprojektowane w określony sposób zaczęły zamulać system.
PRACOWNIK
Ramy czasowe określiłem na pierwszy kwartał tego roku.
Też nie rozumiem dlaczego stare, sprawdzone rozwiązania (moduły) zostały skasowane. Tym bardziej dlatego, że nikomu nie przeszkadzały. Rozumiem, że strona może być czytelniejsza dziś dla nowego użytkownika, ale dla kogoś, kto jest tutaj od dwóch lat niekoniecznie. Miałem moduł ze wystawionymi fakturami na pierwszym miejscu, niby mogę je zobaczyć w "Przychód", ale zobaczę je tylko względem danego miesiąca, a wcześniej miałem na pierwszej stronie 100 faktur - co przy ich powielaniu było bardzo wygodnie. Bardzo bym prosił o przywrócenie starych, sprawdzonych rozwiązań.
Szczęśliwego Nowego Roku
Gabriel
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
Szanowni Państwo,
dziękujemy za wszelkie zgłoszenia i uwagi. W zakresie ograniczenia ilości modułów widocznych na stronie głównej tak jak już wyjaśnialiśmy informacje o nieuregulowanych należnościach znajdują się w module NIEUREGULOWANE NALEŻNOŚCI w którym po kliknięciu w kwotę, pojawi się okno ze szczegółową listą przeterminowanych faktur. Natomiast zobowiązania znajdują się w oddzielnym module NIEUREGULOWANE ZOBOWIĄZANIA, który działa w sposób analogiczny do modułu z nieuregulowanymi należnościami. Ograniczenie liczby modułów służyć będzie dalszemu doskonaleniu systemu oraz jego rozwojowi.

W tej chwili na stronie głównej pojawił się nowy moduł OCR aby umożliwić każdemu, kto korzysta z pakietów księgowości online wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennych obowiązkach. Dzięki niemu mogą Państwo "wrzucać" faktury zakupowe w pdf czy w formie zdjęć, następnie są one przetwarzane przez system i oczekują na księgowanie w dowolnie wybranym przez Państwa momencie w zakładce WYDATKI / KSIĘGOWANIE / WERSJE ROBOCZE. Zajął on dość sporo miejsca, stąd dalsze utrzymywanie tak dużej jak dotychczas ilości modułów przestało być możliwe. Pozostawione moduły pozwalają również na szybkie sprawdzenie informacji o zaległościach zarówno wobec naszej firmy jak i naszej firmy wobec innych.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Dzień dobry, czyli prace nad nowym dashboardem dopiero zostały rozpoczęte, a stare działające bardzo dobrze moduły zostały usunięte?! Niepokój użytkowników bierze się stąd, że rozpoczęcie prac nad wieloma funkcjami zostało zapowiedziane wiele lat temu i do tej pory ich nie ma (np. usunięte widoczności wielu elementów na koncie użytkownika mb.24pl, chyba do tej pory nie zostały przywrócone w formie obiecanego systemu uprawnień, itp. ). Stąd istnieje obawa, że w tym przypadku będzie podobnie - moduły zostanie usunięte i zapomniane.
Pozdrawiam.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Prace nad nowym dashboardem trwają od czerwca 2020 roku. Pandemie, i inne rzeczy też nas dotknęły. Musieliśmy się odnaleźć w nowej formie organizacyjnej. Więc proszę o wyrozumiałość. Zawsze najważniejszym dla nas celem jest bezpieczeństwo prawne naszych użytkowników. Wiedząc co w najbliższych latach Rząd ma zamiar wdrażać już nad tym pracujemy. Celowo nikt tutaj nie siedzi i nie myśli co klientom zabrać. Są rzeczy najważniejsze i ważne. O tym jak pracujemy świadczy historia wdrożeń https://blog.wfirma.pl/ . Pozdrawiam
W kwestii modułu OCR. Myślę, że powinna być możliwość wyłączenia go, bo nie wszyscy z niego korzystają, a zabiera połowę przestrzeni roboczej na "stronie głównej"
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dopóki nie uruchomimy nowego dashboardu nie ma takiej możliwości.
nigdy nie zauważyłem żadnego zamulania systemu mimo że Wfirme używam na kilku komputerach Mac i PC. Nie mogliście zostawic w spokoju tych starych modułów a w miedzyczasie opracowywać nowe? Może niektórzy używają prehistorycznych komputerów i dlatego im coś muli? Działało to tyle miesięcy więc co za problem był żeby to zostawić do czasu opracowania nowych modułów. Mam wrażenie,że będzie z tym tak jak z usunięciem prognozy VAT dla użytkowników MB24, bo podobno ktoś kiedyś zapłacił na podstawie tej prognozy VAT. Od dwóch lat obiecujecie że prognozy VAT wrócą do MB24 a tymczasem nadal muszę liczyć prognozę Vat-u kalkulatorem
3 komentarze 3
PRACOWNIK
Bo nigdy jeszcze nie weszły funkcje które teraz weszły. Trochę wyżej wymieniłem co i jak.
"Bo nigdy jeszcze nie weszły funkcje które teraz weszły. Trochę wyżej wymieniłem co i jak."
Uprzejmie poproszę jaśniej. Jakie funkcje na dashbordzie "teraz weszły", które "jeszcze nigdy nie weszły"? Czy chodzi o moduł OCR (którego nie na się wyłączyć)? To on spowodował, że należało wyłączyć wiele innych przydatnych modułów?
Pozdrawiam.
PRACOWNIK
Trochę wyżej wymieniłem co i jak: Nie funkcje na dashboardzie a te opisane 5 postów wyżej przeze mnie z odnośnikiem do listy aktualizacji na blogu.
Po zmianach system traci 50% funkcjonalności. To wyłączenie modułów, które niby zamulały jest wyjątkowo uciążliwe. Szkoda, że nie zostało to zapowiedziane wcześniej — zastanowiłbym się nad wykupieniem pakietu na rok. Szkoda też, że nie wiadomo kiedy te moduły wrócą.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Pracujemy nad dashboardem od czerwca 2020 roku. Zmiany w systemie spowodowały ze pewne moduły zaczęły mulić i musieliśmy je ukryć. Po pracach optymalizacyjnych część z nich przywrócimy na nowo. OCR teraz zajmuje tyle miejsca. Po kolejnej aktualizacji będzie się to wszystko prezentowało całkiem inaczej.
Też nie rozumiem dlaczego stare, sprawdzone rozwiązania (moduły) zostały skasowane.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dlatego że moduły pobierają dane w czasie rzeczywistym z baz danych. Do wprowadzenia JPK_V7 i zmian w procesie księgowania i wystawiania faktur. Nie sprawiało to większych problemów. Problem odczuwali tylko ci klienci którzy generowali miesięcznie tysiące faktur. Zwykły przedsiębiorca nie odczuwał problemu.

Zmiany powodowane przebudową w/w funkcji spowodowały to że odpytywanie baz przez moduły znacznie spowalniały wczytywanie się strony.

Pracujemy nad rozwiązaniem problemu i wdrożymy go niebawem.
Czy mogę prosić o informację które konkretnie zmiany wprowadzone w najnowszej aktualizacji spowodowały to "zamulenie systemu" ? Nie widzę zbyt dużych różnic poza zmianą logo i modułem OCR na pół strony.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Panie Dominiku,
napisałem Panu już dokładnie kilkakrotnie i nie tylko Panu co to spowodowało. Post wyżej też o tym wspomniałem. Nie rozumiem po co kolejny raz pyta o to samo?

JPK_V7 wymaga innych mechanizmów nadawania kodów transakcji jak i GTU. Przykładem pomysłu Ministerstwa Finansów który należało poprawnie wdrożyć w systemie jest sposób zmiany nadania kodów GTU lub innych w JPK. Normalnie do tej pory korekta polegała, było przed korektą - jest po korekcie. Jedno aktualizowało drugie. Ktoś mądry w MF wymyślił że od tego co Było należy odjąć co Było i wykazać Zero, następnie wprowadzić nową jakość Jest.

To jest tylko próbka rzeczy z jakimi się zmagaliśmy i wdrożyliśmy, od września mieliśmy co miesiąc dużą aktualizację systemu. https://blog.wfirma.pl/
Więc to że Pan nie wie lub nie widzi powiązania to nic dziwnego. Musiałby Pan być inżynierem i projektować nasz system.
pozdrawiam
Nowy moduł "nieuregulowane należności" pokazuje tylko kontrahenta - a co w przypadku gdy jest jest nabywca/odbiorca i płatnikiem jest odbiorce? Nie widać tego - przykład - wystawione 4 faktury na jednego nabywcę - ale każdy z nich ma innego odbiorcę i płatnika w nowym module nie widać tego
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dziękuję za podpowiedź. Pracujemy nad tym i ta informacja się napewno przyda.
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Taki jeszcze mały detal do zmiany: przydałby się automatyczny focus na pole wpisywania kodu w podwójnej autentykacji. Teraz trzeba specjalnie w niego klikać aby wpisać ;)
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
dziękujemy za uwagę. Przekazuje ją do działu działu technicznego w celu omówienia dodania wspomnianej funkcji. Wszelkie uwagi naszych klientów są dla nas bardzo ważne, bo dzięki nim jesteśmy w stanie tworzyć oprogramowanie przystosowane do potrzeb naszych użytkowników.
Pozdrawiam
Aktualizacja:
Aktualizacja wfirma.pl i mb24.pl 21.1