Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Kolejność dokumentów w wydatkach.

  • Dodano: 27 gru 2020, 20:26
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: wbf
Powinna istnieć kolumna mówiąca o kolejności otrzymania dokumentów, inaczej kolejność dokumentów na liście wydatków nijak nie pokrywa się z ich kolejnością w segregatorze. I nie pomaga tu sortowanie po datach, bo jeśli w ciągu jednego dnia mamy kilkanaście wydatków z tą samą datą wystawienia, to nie ma możliwości uzyskania tej samej kolejności na liście, co w segregatorze. To bardzo utrudnia weryfikację dokumentów na koniec miesiąca.
PRACOWNIK
  • Dodano: 28 gru 2020, 17:37
Dzień dobry,
system służy do prowadzenia uproszczonej księgowości online tj. KPIR i ryczałt. W związku z czym wprowadzane wydatki w przypadku podatników rozliczających się na KPIR powinny być ujmowane w ewidencji firmowej w kolejności zgodnej z KPIR, nie z zakładką WYDATKI. Natomiast w przypadku ryczałtowca na VAT zgodnie z rejestrem VAT zakupu.
W związku z powyższym nie planujemy wprowadzenia kolumny dotyczącej kolejności otrzymania dokumentu.
Jeśli jest Pan podatnikiem VAT czynnym to w polu DATA KSIĘGOWANIA DO VAT powinien Pan wskazywać datę otrzymania faktury kosztowej (jako że w tej dacie następuje odliczenie podatku VAT). W widoku WYDATKI - KSIĘGOWANIE możliwe jest włączenie kolumny z datami "Data VAT". Jak dodać kolumnę w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-definiowanie-kolumn-w-tabeli
Wówczas po tej dacie będzie mógł Pan filtrować wydatki zgodnie z datą otrzymania.
Pozdrawiam Serdecznie!
0 komentarzy 0
Pomysł:
Kolejność dokumentów w wydatkach.