Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Nazwy kontrahentów importowane z REGON zapisywane są zawsze pierwszą wielką literą każdy wyraz

  • Dodano: 9 gru 2020, 12:59
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 3 odpowiedzi 3
Przy ściąganiu nazwy kontrahenta z REGON wszystkie wyrazy nazwy rozpoczynają się wielką literą, włącznie z nazwami ogólnymi, jak "spółka z ograniczoną odpowiedzialnością". Nawet jeśli przyjąć, że jest to część nazwy (choć nie jest to poprawne!), to i tak w środku nazwy własnej wyrazy jednoliterowe ("z") piszemy literą małą.
Natomiast algorytm działa także w drugą stronę, tzn. zmienia skróty czy nazwy własne firm (typu "ING", "ORLEN") na pisane z pierwszej wielkiej litery, reszta małymi. O ile można dyskutować co do np. nazwy "ORLEN" (ja ją zapisuję wielkimi literami dla czytelności, reszta jest zapisywana Jak w Nazwie Własnej), to skróty czy inne abstrakcyjne akronimy ("ING", "BNF",
"SKF" itp.) winny być zapisywane w całości literami wielkimi. Uważam, że powinno się pobierać z rejestru REGON nazwę firmy tak, jak jest tam wpisana, bez kombinowania ze zmianą wielkości liter - w przeciwnym razie wychodzi to bardzo sztucznie.
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 gru 2020, 15:43
Dzień dobry,
dziękujemy za zgłoszenie. Jest to zamierzone działanie i na ten moment nie planujemy zmiany danego mechanizmu. Natomiast pragnę zaznaczyć, że po pobraniu danych, system umożliwia poprawę nazwy danego kontrahenta wedle potrzeb użytkownika.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 gru 2020, 23:33
No tak, wfirma umożliwia zmianę danych po imporcie, rzecz w tym, że po to robi się import, aby nie pisać ręcznie...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 gru 2020, 23:33
Dzień dobry,
Pana opinia w tej kwestii zostanie przekazana do działu technicznego w celu analizy możliwości wdrożenia stosownej poprawki. Pragnę jednak zwrócić uwagę, że jedynym na ten moment rozwiązaniem jest modyfikacja danych kontrahenta.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Nazwy kontrahentów importowane z REGON zapisywane są zawsze pierwszą wielką literą każdy wyraz