Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Błąd API

• Dodano: 24 lis 2020, 19:20
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 6 odpowiedzi 6
Dzień dobry
Mam problem z API

Przy wystawianiu nowej faktury przez metodę invoices/add
Nie dostaję żadnego błędu a wasz serwer zwraca error 500

* upload completely sent off: 335 out of 335 bytes
* old SSL session ID is stale, removing
* Mark bundle as not supporting multiuse
HTTP/1.1 500 Internal Server Error
server: nginx
date: Tue, 24 Nov 2020 18:13:45 GMT
content-type: text/html; charset=UTF-8
content-length: 0

Dzieje się tak gdy wysyłam komplet danych

Array
(
[invoices] = Array
(
[invoice] = Array
(
[contractor] = Array
(
[name] = Pan zbyszek
[street] = ul. Kiełbasiana 22
[zip] = 73-110
[city] = Stargard
)

[paymentmethod] = cash
[date] = 2020-11-24
[paymentdate] = 2020-11-24
[disposaldate] = 2020-11-24
[invoicecontents] = Array
(
[invoicecontent] = Array
(
[name] = okulary
[unit] = szt.
[count] = 1
[price] = 100
[vat] = 23
)

)

)

)

)

Co ciekawe gdy wyślę kawałek danych bez sekcji invoicecontenst to faktura się pojawia i zamiast pozycji towarowej ma "__empty" za 1 zł :D

Co ciekawe, korzystając z tego linku https://test.api2.wfirma.pl/wczytaj-request-api/691b31446b39c2fc46c6a253c723bbf9 i podając identyczne dane faktura się rejestruje.

Proszę o rozwiązanie problemu albo wskazanie gdzie jest błąd.
Dziękuję
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 25 lis 2020, 07:57
Dzień dobry,
informuję, że w przesłanym zapytaniu "invoicecontents" jest tablicą, a powinno być tablicą obiektów. Poniżej załączam fragment zapytania, które jest przykładem prawidłowego zapisu:
"invoicecontents":[{"invoicecontent":{"name":"Produkt","count":1,"price":"123","vat":23,"unit":"szt."}},{"invoicecontent":{"name":"Produkt2","count":1,"price":"123","vat":23,"unit":"szt."}}]
W odniesieniu do wspomnianej przez Pana wartości "_empty" pragnę wspomnieć, że jest to prawidłowe zachowanie API. Dzięki temu rozwiązaniu akcja wystawiania faktur nie jest blokowana.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 26 lis 2020, 06:57
Ok, dziękuję za odpowiedź. Sugerowałem się dokumentacją która pokazuje dane w taki sam sposób jak contractor.
Sprawdzę i powrócę z kontaktem czy się udało.
0 komentarzy 0
Udało się wystawić. Proszę jeszcze o informację w jaki sposób można wystawić przez API fakturę VAT marża.
Dziękuję.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
Dzień dobry,
wystawienie faktury VAT marża przez API wymaga dodania do zapytania pola "type" z wartością "margin" oraz pola "margin_description_schema" z wartością "travel" / "art" / "antique" / "second-hand".
Zachęcam do zapoznania się z dokumentacją API: https://doc.wfirma.pl/
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 27 lis 2020, 14:37
W samym API nie ma nic o margin. Informacja o margin jest w systemie wydruków i oznacza margines .
Ta wasza dokumentacja API nie jest kompletna.
  • Dodano: 27 lis 2020, 14:37
Cos tu jest nie tak,
Wystawiam fvat marżę jako
margin_description_schema = "travel" i jest Ok, ale jak zmienię na "second-chand" to mam błąd

[field] = margin_description_schema
[message] = Pole nie może być puste.
[method] = Array ( [name] = 0 [parameters] = )

Przypomnę że w dokumentacji nic na ten temat nie ma.
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 lis 2020, 14:39
Dzień dobry,
Proszę o sprawdzenie poprawności wpisania "second-hand", ponieważ w poprzedniej wiadomości jest napisane hand przez "ch".
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 30 lis 2020, 08:37
Dzień dobry
Ok, działa. Mam pytanie jeszcze jedno. Bo robiłem już integrację z setkami systemów. Allegro, Ebay, Alibaba itd. Czy jest taka opcja aby wasze API zwracało w takim przypadku błąd mówiący o złym parametrze? Bo zwróciło mi błąd o braku parametru co mnie zbiło z tropu kompletnie.
Dziękuję
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 lis 2020, 08:37
Dzień dobry,
obecnie nie ma możliwości, aby wyświetlony został komunikat informujący o nieprawidłowo wprowadzonym parametrze. Dziękujemy jednak za sugestię w tej kwestii. Zostanie ona przekazana do działu odpowiedzialnego za rozwój. Dodam także, że planujemy rozbudowę API. W ramach tych prac pomysł dotyczący doprecyzowania treści zwracanych komunikatów o błędach zostanie szczegółowo przeanalizowany.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Błąd API