forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Powiadomienia e-mail - Szablony TXT/HTML

  • Dodano: 30 paź, 11:08
  • 1 osobie podoba się ten pomysł 1
  • 3 odpowiedzi 3
Byłoby fajnie, gdyby w ustawieniach szablonu powiadomienia o fakturze, można było stosować znaczniki HTML, albo żeby były dwa formularze TEXTAREA - jeden jako szablon TXT, a drugi jako HTML i poczta była wysyłana jako HTML+TXT. Obecnie nie ma możliwości zbytniego formatowania tych powiadomień. Co ciekawe niektóre znaczniki HTML są akceptowane w powiadomieniu o niezapłaconej fakturze (zauważyłem, że przechodzą chyba b i i, nie przechodzą takie jak p,h1..6,u). Byłoby miło, gdyby można było załączyć także jakieś obrazki (logo na przykład), albo żeby chociaż był akceptowany tak img, a także a, w którym można zaszyć link do płatności, czy faktury.
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 paź, 14:48
Dzień dobry,
dane działanie jest celowe. Zostało ono wdrożone ze względów bezpieczeństwa naszych użytkowników oraz ich klientów. W najbliższym czasie nie planujemy zmiany działania danej funkcji. Niemniej jednak pomysł został przekazany do zespołu zajmującego się wdrożeniem tego typu rozwiązań.
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 2 lis, 22:32
Domyślam się, że tagi HTML są niebezpieczne, ale wiemy, że pewna ograniczona grupa podstawowych tagów do formatowania i może jakieś predefiniowane style (czcionki, kilka wielkości, 2-3 nagłówki), nie byłaby aż tak groźna. Poczta i tak jest wysyłana jako HTML, czcionka jest okropnie mała (rozumiem, że zrobiona taka, aby na telefonach komórkowych wyświetlała się jakoś znośnie). Oczywiście nie oczekuję jakiś szybkich wdrożeń, ale można coś tutaj urozmaicić. Ja w swoim szablonie powiększyłbym czcionkę, bo obecna jest bardzo nieczytelna na dużych ekranach o wysokiej rozdzielczości.
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 lis, 22:32
Dzień dobry,
dziękuję za wszelkie nadesłane sugestie. Jak wspomniane zostało w poprzedniej wiadomości, pomysł został już przekazany do odpowiedniego działu w celu analizy możliwości wdrożenia danego rozwiązania.
Pozdrawiam
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Jeśli nie kod, znaczniki HTML,
to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić w wFirma powszechnie uznany Markdown
https://pl.wikipedia.org/wiki/Markdown

Markdown jest powszechnie uznanym, stosowanym rozwiązaniem w różnego rodzaju aplikacjach SAAS (np. Trello).
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry,
dziękuję za kolejną sugestię odnośnie tej funkcjonalności. Tak samo jak poprzednie w tym wątku, ta również została przekazana do odpowiedniego działu w celu analizy możliwości jej wprowadzenia.
Pozdrawiam
  • Dodano: tydzień temu
Również nie korzystam z powiadomień ze względu na brak html, brak możliwości edycji stopki i wymuszaną, wyśrodkowaną tabelę z bardzo małą czcionką. Dopisek "© Copyright | Wszystkie prawa zastrzeżone 2006-2020 Web INnovative Software Sp. z o.o. " też powinien być opcjonalny.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry,
Dziękujemy za podzielenie się opinią na temat tej funkcjonalności. Ta sugestia zostanie również przekazana do odpowiedniego działu w celu analizy możliwości jej wprowadzenia, tak samo jak to miało miejsce w przypadku innych sugestii w tym wątku.
Pozdrawiam
Pomysł:
Powiadomienia e-mail - Szablony TXT/HTML