forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

faktury

• Dodano: 22 paź, 12:21
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: ajtech (AJT)
Witam, wystawiłem we wrześniu fakturę vat. We wrześniu otrzymałem zapłatę za ww fakturę. Zapomniałem ww faktury "rozliczyć" przed wysłaniem JPK VAT, VAT 7, które też są już opłacone. Teraz gdy wystawiłem kolejną fakturę już za październik (jeszcze nie zapłaconą) to w KPIR za listopad widnieje kwota za obecną fakturę oraz za "przeniesioną" z miesiąca poprzedniego. Jak mam to rozumieć? Za poradą znajomego, który też używa wfirma rozliczyłem fakturę wrześniową już w październiku bo gdy próbowałem z datą wrześniową to program krzyczał że JPK VAT już został wysłany i mogą zostać prowadzone jakieś zmiany. Czy to jest normalna sytuacja?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 paź, 08:02
Dzień dobry,
w przypadku faktury sprzedaży, fakt jej opłacenia nie ma wpływu na ujęcie w KPiR. Faktura ta będzie ujęta w kolumnie 7 - Sprzedaż towarów i usług w dacie wystawienia faktury lub w dacie sprzedaży (w zależności od tego co nastąpiło jako pierwsze).
Wpływ rozliczenia faktury na JPK_VAT może mieć miejsce w sytuacji gdy rozlicza Pan podatek VAT metodą kasową (obowiązek podatkowy powstaje wtedy w dniu otrzymania zapłaty) lub gdy rozlicza Pan VAT na zasadach ogólnych i płatność miała miejsce przed datą sprzedaży na fakturze (obowiązek podatkowy powstaje w dniu sprzedaży lub płatności w zależności co miało miejsce jako pierwsze).
Polecam artykuł w którym zostały opisane kwestie związane z obowiązkiem podatkowym PIT i VAT a tym samym sposobem ujęcia faktury sprzedaży w ewidencjach: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazek-podatkowy
W celu analizy opisanego problemu proszę o zadanie pytania poprzez funkcję zapytaj Eksperta dostępną po zalogowaniu do systemu pod przyciskiem niebieskiego znaku zapytania po prawej stronie okna. Dzięki temu uzyska Pan wsparcie ekspertów księgowych którzy będą mogli ustalić jakie posiada Pan podstawowe ustawienia konta z którego wpłynie do nas pytanie i wyjaśnić zaistniałą sytuację.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
faktury