forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Podgląd JPKV7M/K

• Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: P a t r y k
Dzień dobry,
Chciałbym prosić o dodanie funkcjonalności, która pozwalałaby na możliwość podglądu wydruku, bądź wydruku nowego JPKV7 części deklaracyjnej (np. w formie deklaracji PDF, nie tylko podczas wypełniania, ale również po wysyłce) oraz części ewidencyjnej (np. w formie tabelarycznej PDF, lub EXCEL). Znacznie ułatwiłoby to sprawdzenie poprawności wysyłanego pliku, bo niestety w rejestrach nigdzie nie widzę możliwości np. wyświetlania kodu GTU pomimo, że na fakturze mam wpisany. Dodatkowo jak czasem się wraca do poprzednich plików (np. z powodu korekty) to umożliwiłoby to podgląd tego, co zostało wysłane do US w bardziej przejrzystej formie.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry,
dopuszczalnym i akceptowanym formatem pliku JPK V7 jest format XML. Nie jest możliwe przedstawienie JPK V7 w formacie PDF jak to miało miejsce dla deklaracji VAT.
Dziękuję jednak za uwagę dotyczącą systemu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
Rozumiem, że jedyną dopuszczalną formą wysyłki pliku jest format XML, ale chodziło mi bardziej że wiele programów poza możliwością wygenerowania i wysłania poprawnego pliku xml ma również dodatkowo możliwość prezentacji danych z pliku JPK w bardziej przejrzysty sposób (np. danych z części ewidencyjnej w postaci tabelarycznej w Excelu- taki jakby rejestr, a części deklaracyjnej np. w Excelu lub PDF w postaci pól w zależności, jakie tam występują np. Sprzedaż krajowa 23% netto i VAT, WNT, WDT). A sam plik zgodzę się jest wysyłany w postaci pliku JPK. Bardziej mi chodziło właśnie o coś takiego, bo jak wiadomo, struktura pliku z tymi wszystkimi znakami jest mało przejrzysta. A pracuje na kilku programach i wiem, że taka opcja dużo ułatwia podczas sprawdzania samego pliku przed wysyłką.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry Panie Patryku,
w najbliższym czasie nie planujemy takiego wdrożenia. Niemniej jednak pomysł został przekazany do zespołu zajmującego się wdrożeniem niniejszego rozwiązania. Na przestrzeni najbliższych tygodni będę w stanie udzielić Panu więcej informacji w tym zakresie.
Pozdrawiam
Pomysł:
Podgląd JPKV7M/K