forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Symbol GTU

  • Dodano: 1 paź, 12:10
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 4 odpowiedzi 4
Jak ustawić to aby symbol GTU był widoczny również na wydruku faktury? Ponieważ dodając go do pozycji usługi/towaru X, nie ma go na wydruku.
PRACOWNIK
  • Dodano: 1 paź, 15:52
Dzień dobry,
kody GTU nie są obowiązkowym elementem faktury przez co nie wyświetlają się na jej wydruku. Stosowanie kodów GTU jest wymagane w pliku JPK V7.

W tej sytuacji może Pan stworzyć własny szablon faktury, na którym zawrze Pan taką kolumnę jednak aby samodzielnie tworzyć szablony wymagana jest podstawowa znajomość języków PHP i XML. Polecam artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-wlasne-szablony-wydrukow

Innym rozwiązaniem może być dodanie kodu GTU przy wystawianiu faktury w polu OPIS, co spowoduje umieszczenie kodu w polu UWAGI na wydruku.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 1 paź, 20:01
warto byłoby jednak to ułatwić i dodać możliwość wstawienia kolumny z kodem GTU. Wstawienie tego w uwagach dla faktury z wieloma pozycjami nie rozwiązuje problemu. Fakturownia już wprowadziła możliwość dodania takiej kolumny wraz z wyborem (selekt) odpowiedniego kodu.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 1 paź, 20:01
Dzień dobry,
nie planujemy takiego wdrożenia z racji iż jak wyżej podkreślamy nie jest to obowiązkowy element faktury. Kod GTU jest niezbędny jedynie w strukturze JPK_V7 pod warunkiem, że dana sprzedaż wymaga jego zastosowania. Dla użytkowników chcących zamieszczać tego typu informację na fakturze umożliwiamy taką możliwością za pomocą sporządzenia własnego szablonu wydruku.
Pozdrawiam
  • Dodano: 2 paź, 15:23
Oczywiście że można modyfikować szablony. Oczywiście kod GTU nie jest wymagany. Ja to doskonale rozumiem. Ale moi przedmówcy jak i ja uważamy za bardzo przydatne to, aby ten kod można było uwidocznić na fakturze (i zapewne mamy różne powody). Logo też nie jest obowiązkowe na fakturze a można je w wFirma umieścić, prawda? Dzisiaj gdybym miał do wyboru logo na fakturze albo GTU to wybrałbym bez wahania to drugie.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 paź, 15:23
Dzień dobry,
tak jak wspominałam wyżej na podstawowym wydruku faktury nie planujemy takiej zmiany. Możliwe będzie utworzenie własnego szablonu wydruku faktury, który taką informację będzie zawierał. Zasady przygotowywania własnych szablonów wydruków przybliża artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-wlasne-szablony-wydrukow
Pozdrawiam
  • Dodano: 2 paź, 15:23
Jak ustawić symbol GTU na fakturze zaliczkowej?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 paź, 15:23
Dzień dobry,
jeżeli na pro formie wskazany zostanie odpowiedni kod GTU i na jej podstawie wystawiona zostanie faktura zaliczkowa, wówczas w części ewidencyjnej nowego JPK_V7 zostanie ona wykazana z odpowiednim kodem GTU.
Pozdrawiam
Pytanie:
Symbol GTU