forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

rozliczanie kosztów związanych z samochodem

• Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
W 2014 roku kupiłem samochód w celu prowadzenia działalności. Został wprowadzony do ewidencji środków trwałych, na dzień dzisiejszy jest całkowicie zamortyzowany. Obecnie wprowadzając faktury związane z użytkowaniem tego pojazdu (paliwo, naprawa) system odlicza tylko 20% poniesionych wydatków, a powinien 100%. Mam pytanie jak należy wprowadzić do tego systemu pojazd, aby obliczał 100% wydatków związanych z pojazdem.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
Dzień dobry,
pojazd musiał zostać przez Pana zdefiniowany jako prywatny używany do celów firmowych, wówczas stosuje się odliczenie 20%: https://pomoc.wfirma.pl/-dodawanie-pojazdu-do-systemu
Samochód będący środkiem trwałym należy wprowadzić w zakładce EWIDENCJE - ŚRODKI TRWAŁE - DODAJ ŚRODEK TRWAŁY. Należy pamiętać o wyborze sposobu użytkowania:
* PRYWATNIE I W DZIAŁALNOŚCI - w przypadku samochodów osobowych oraz ciężarowych zdefiniowanych jako pojazdy poniżej 3,5t bez VAT-1/VAT-2, oznacza 50% odliczenia podatku VAT oraz 75% odliczenia kosztów eksploatacji,
* TYLKO W DZIAŁALNOŚCI - oznacza 100% odliczenia podatku VAT oraz 100% ujmowanych kosztów przy wydatkach związanych z użytkowaniem pojazdu pod warunkiem zgłoszenia pojazdu na druku VAT-26 w urzędzie oraz prowadzenia szczegółowej kilometrówki VAT.

W razie jakichkolwiek dalszych trudności związanych z tym tematem zapraszam do kontaktu za pomocą funkcji ZAPYTAJ EKSPERTA: https://pomoc.wfirma.pl/-funkcja-zapytaj-eksperta-w-serwisie-wfirma-pl
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Dzień dobry
Wszystko jest dla mnie zrozumiałe, tylko, że ja nie jestem płatnikiem podatku vat. W związku z tym chciałbym wszystkie koszty związane z użytkowaniem samochodu odliczać w 100%. Ten program jednak nie pozwala mi na takie odliczenie kosztów.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Mimo wszystko podczas dodawania pojazdu należy wybrać sposób użytkowania. Jedynie wybór TYLKO W DZIAŁALNOŚCI pozwoli na ujęcie w kosztach 100%.
Pozdrawiam
Pytanie:
rozliczanie kosztów związanych z samochodem