forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Księgowanie KPiR

  • Dodano: 3 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: MariuszUS
Hej, trochę zaniedbałem kpir od założenia firmy i muszę teraz nadgonić temat. Na szczeście mam tylko faktury kosztowe, wprowadzam je tylko do kpir i listy kosztów i to wszystko, czy powinienem wysłać jakieś sprostowanie do US, czy jakieś wnioski?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry Panie Mariuszu,
jeżeli korzysta Pan ze zwolnienia z VAT to faktury kosztowe należy wprowadzić do systemu poprzez zakładkę: WYDATKI - KSIĘGOWANIE - DODAJ - WYDATEK a następnie wybrać właściwy rodzaj wydatku i uzupełnić wymagane dane zgodnie z posiadaną fakturą. W polu Razem należy wprowadzić wartość brutto z faktury i zapisać.
W kolejnym kroku należy wygenerować zaległe zaliczki na podatek dochodowy. W przypadku gdy nie wystąpiła sprzedaż zaliczki będą wynosić 0 zł. W związku z tym, że zaliczka obliczana jest od dochodu (przychody - koszty) narastająco od początku roku należy wygenerować ją za każdy miesiąc. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy
Jako nievatowiec nie wysyła Pan w trakcie roku deklaracji do urzędu w związku z tym nie musi Pan wysyłać dodatkowych wyjaśnień i sprostowań.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Księgowanie KPiR