forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

księgowanie dofinansowania z PUP (tarcza)

  • Dodano: 23 wrz, 19:50
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Mam sprzeczne informacje na temat księgowania dotacji z PUP, pożyczka 5000 w ramach tarczy (koszty wprowadzone do KPiR) oraz dofinansowanie do kosztów prowadzenia działaności (inne niż z pożyczki, również wprowadzone do KPiR). Obie formy dodać jako Pozostałe przychody DW?
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 wrz, 08:58
Dzień dobry,
mikropożyczka 5000 zł nie stanowi przychodu, a więc nie wprowadza się otrzymanych środków do KPiR. Natomiast wydatki sfinansowane środkami z mikropożyczki mogą zostać ujęte jako koszt w KPiR. Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-mikropozyczka-5-000-zl-pozniej-mozesz-ja-umorzyc

Sposób rozliczenia otrzymanych środków z dofinansowania do kosztów prowadzenia działalności uzależniony jest od tego, czy wydatki wprowadzi Pan do kosztów w KPiR.
Gdy wydatki uzna Pan za koszty podatkowe, otrzymaną wartość dotacji uznaje się za przychód i należy ująć ją poprzez zakładkę: RPZYCHODY - INNE PRZYCHODY - DODAJ INNY PRZYCHÓD - POZOSTAŁE PRZYCHODY (DW). Tak zaksięgowany przychód zostanie ujęty w kolumnie 8 KPiR - Pozostałe przychody.
Jeżeli zrezygnuje Pan z ujmowania wydatków w kosztach to otrzymane dofinansowanie nie będzie traktowane jako przychód do opodatkowania. Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dofinansowanie-czesci-kosztow-samozatrudnionych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
księgowanie dofinansowania z PUP (tarcza)