forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

JPK_V7 powiązywanie wydatku przy FV marża, a umowa kupna-sprzedaży

  • Dodano: 22 wrz, 12:15
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Dzień Dobry.
Jak w nowym JPK_V7 mam zaksięgować sprzedaż vat-marża towaru który zakupiłem na umowę kupna-sprzedaży?
Chodzi mi o tabelkę w której powiązuje się wydatek. Zamiast numeru faktury mam dać numer umowy kupna-sprzedaży? A w danych sprzedawcy uzupełnić wszystko wraz z numerem PESEL z umowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 wrz, 15:09
Dzień dobry,
tak, w momencie wystawiania faktury VAT marża, dodając powiązany wydatek należy uzupełnić dane sprzedawcy z umowy kupna-sprzedaży a jako Numer dokumentu wprowadzić numer zawartej umowy (czyli analogicznie jak w momencie księgowania umowy jako koszt w zakładce: WYDATKI - KSIĘGOWANIE). Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-vat-marza-jak-wystawic
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 23 wrz, 14:54
Bardzo dziękuję :)
Rozumiem, że przy wystawianiu paragonu do towaru zakupionego na umowę kupna-sprzedaży wystarczy, że zostawię umowę w wersji papierowej?
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz, 14:54
Dzień dobry,
paragony fiskalne w nowej strukturze JPK będą wykazywane zbiorczo na podstawie raportu z kasy fiskalnej i oznaczane symbolem "RO". Wystawiając paragon w procedurze marży nie ma obowiązku powiązywania z nim dokumentu zakupu.
Pozdrawiam
  • Dodano: 23 wrz, 15:14
Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, że w przypadku sprzedaży na kasie fiskalnej towaru zakupionego na umowę kupna-sprzedaży nie mam obowiązku księgowania czegoś dodatkowego z powodu JPK_V7?
Pozdrawiam!
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz, 15:14
W przypadku sprzedaży udokumentowanej paragonem fiskalnym księgowania należy dokonać zbiorczo na podstawie łącznego raportu okresowego z kasy i oznaczyć go symbolem "RO" w nowym pliku JPK V7. W przypadku takiej sprzedaży nie ma natomiast konieczności powiązywania paragonu z dokumentem zakupu.
Pozdrawiam
Pytanie:
JPK_V7 powiązywanie wydatku przy FV marża, a umowa kupna-sprzedaży