forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Import faktury kosztowej w formacie UBL 2.1

• Dodano: 22 wrz, 11:49
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Dzień dobry, próbuję wdrożyć w-firmę, ale zablokowałem się na imporcie faktur zakupowych. Przeglądałem forum i przyjąłem do wiadomości że masowy import jest niemożliwy, ale chciałbym przynajmniej importować faktury w formacie UBL 2.1. Zgodnie z wytycznymi wygenerowałem sobie przykład na podstawie faktury sprzedażowej, zmodyfikowałem go odpowiednio aby stał się fakturą zakupową (zamieniłem dostawcę i klienta miejscami) i prawie się udało - program rozpoznał dane i utworzył fakturę zakupową.
Jedynie czego nie rozpoznał to kraj - wstawił Polska mimo że jest Irlandia i nie chce przyjąć numeru NIP ponieważ w polu identyfikator użył NIP zamiast VAT UE.
Tak wygląda sekcja z dostawcą, czy coś pominąłem?
(obcięło znaczniki ale w pliku oczywiście są )

cac:AccountingSupplierParty
cac:Party
cbc:EndpointIDIE9692928F/cbc:EndpointID

cac:PartyIdentification
cbc:IDIE9692928F/cbc:ID
/cac:PartyIdentification

cac:PartyName
cbc:NameFacebook Ireland Limited/cbc:Name
/cac:PartyName
cac:PostalAddress
cbc:StreetName4 Grand Canal Square, Grand Canal Harbour/cbc:StreetName
cbc:CityNameDublin 2/cbc:CityName

cac:Country
cbc:IdentificationCode listID="ISO3166-1" listAgencyID="6"IE/cbc:IdentificationCode
cbc:NameIrlandia/cbc:Name
/cac:Country
/cac:PostalAddress

cac:PartyTaxScheme
cbc:CompanyIDIE9692928F/cbc:CompanyID

cac:TaxScheme
cbc:IDVAT/cbc:ID
/cac:TaxScheme
/cac:PartyTaxScheme

cac:PartyLegalEntity
cbc:RegistrationNameFacebook Ireland Limited/cbc:RegistrationName
cbc:CompanyIDIE9692928F/cbc:CompanyID
/cac:PartyLegalEntity
/cac:Party

/cac:AccountingSupplierParty
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 wrz, 15:18
Dzień dobry,
nie zajmujemy się doradztwem w tym zakresie. można jednak wygenerować w systemie wFirma testową fakturę sprzedaży z podobnymi danymi i pobrać plik na komputer. Do każdej generowanej faktury sprzedażowej w PDF dodawany jest załącznik w formacie UBL 2.1. Na jego bazie można stworzyć własny plik do importu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 wrz, 10:22
No właśnie tak zrobiłem (zgodnie z innym wątkiem na forum) i prawie wszystko zadziałało, tylko niepoprawnie wykrywa kraj kontrahenta - wstawia Polska zamiast Irlandia.
Ale temat już nieaktualny, wprowadziłem te faktury co miałem ręcznie, a udało mi się znaleźć sposób jak uzyskiwać jedną fakturę na miesiąc od Facebooka zamiast 30 oddzielnych więc import nie będzie potrzebny.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Import faktury kosztowej w formacie UBL 2.1