forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

księgowanie faktury

  • Dodano: 18 wrz, 09:08
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
W 2019 roku firma jdg starała się o pozytywne wydanie decyzji dot.budowy nowego przedsięwzięcia. Z racji tego razem ze złożonym wnioskiem musiała zostać wpłacona zaliczka-ustawowa.
otrzymano fakturę zaliczkową treść zaliczka-opłata ustawowa -w grudniu 2019 roku.
Z tej faktury odliczono jedynie podatek vat-jako środki trwałe w budowie. i w deklaracji vat-7 ujęte w poz. 43-44
w 2020 roku w czerwcu dostaliśmy propozycję budowy nowego przedsięwzięcia ale na niekorzystnych warunkach z punktu ekonomicznego. Z uwagi na to wystosowane zostało pismo o rezygnacji z budowy nowego przedsięwzięcia i o zwrot wpłaconej zaliczki na konto firmy. Operator zwrócił nam pieniądze na konto firmy ale faktury korygującej jeszcze nie mam-przyjdzie listem.
i teraz tak jak odbiorę korektę zmniejszającą z datą wrześniową to księguję do vat w m-cu wrześniu i w poz.43-44 w deklaracji vat-7 kwoty będę miała ujęte z minusem???
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 wrz, 19:50
Dzień dobry,
fakturę korygującą należy wprowadzić w systemie analogicznie poprzez zakładkę: EWIDENCJE - REJESTR VAT ZAKUPÓW - DODAJ WPIS wprowadzając wartości korekty w kwotach ujemnych. Dodatkowo w polu Rodzaj należy wybrać opcję Korekta zakupu w zakładce Zaawansowane zaznaczyć opcję "środek trwały".
Tak zaksięgowana transakcja zostanie wykazana w deklaracji VAT w wartościach ujemnych jeżeli w okresie otrzymania faktury korygującej nie zostały zakupione inne środki trwałe.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
księgowanie faktury