forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Przypisywanie kodu GTU dla produktów

 • Dodano: 16 wrz, 22:18
 • 3 osobom podoba się ten pomysł 3
 • 8 odpowiedzi 8
Bardzo przydatną funkcją byłoby dodanie możliwości przypisania kodu GTU do produktu i automatyczne wybieranie podczas wystawiania faktury w przypadku pakietu Księgowość online (bez magazynu).
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
 • Dodano: 17 wrz, 07:10
Dzień dobry,
W przypadku gdy użytkownik korzysta z pakietu Księgowość Online a nie posiada wykupionego modułu magazynu istnieje możliwość przypisania kodu GTU do danej pozycji ręcznie, bezpośrednio na fakturze sprzedaży. 
Zachęcam do zapoznania się z artykułem pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-kody-grup-towarow-i-uslug
Pozdrawiam
4 komentarze 4
 • Dodano: 22 wrz, 15:19
Ale lepiej byłoby zaznaczyć na produkcie np. szkolenie raz kod GTU12 tak, aby później nie trzeba było pamiętać przy wystawianiu faktury, aby na pozycji za każdym razem pamiętać o tym kodzie GTU. Przecież dokładnie o tym napisałem, a państwo udajecie że nie wiecie o co chodzi. To że przy produkcie nie ma wyboru GTU uważam za złośliwość, albo chęć wciśnięcia magazynu osobom które go nie potrzebują.
PRACOWNIK
 • Dodano: 22 wrz, 15:19
Dzień dobry,
pakiety wyższe, takie jak: "Księgowość online + magazyn" oraz "Zarządzanie sprzedażą (Menedżer sprzedaży) + magazyn", dedykowane są dla klientów, którzy mają zapotrzebowanie na dodatkowe funkcjonalności, zawierające funkcje dotyczące księgowania (w pakiecie księgowość online) i zarządzania stanami magazynowymi (pakiety z magazynem) i to w tych pakietach istnieje możliwość dodawania oznaczeń kodami GTU dla produktów.
Pozdrawiam
 • Dodano: 23 wrz, 10:37
To jest mój pomysł, aby dodać taką funkcjonalność do Księgowość online bez magazynu. Czy przekaże Pani moją sugestię do programistów/analityków? Kody GTU dotyczą nie tylko towarów magazynowych, ale również usług. Po co firmie, która oferuje tylko usługi moduł magazynu? Ta funkcjonalność, aż się prosi aby została wprowadzona.
PRACOWNIK
 • Dodano: 23 wrz, 10:37
Witam,
Oczywiście sugestia odnośnie wprowadzenia takiej możliwości została przekazana do działu planowania aktualizacji. Na ten moment jednak nie planujemy wprowadzenia takiej możliwości.
Pozdrawiam
 • Dodano: 3 tygodnie temu
Popieram przedmówców i również proszę o dodanie możliwości przypisania GTU do produktu (mam pakiety Księgowość online + Kadry, płace i ubezpieczenia, nie potrzebuję magazynu, po świadczę tylko usługi marketingowe).
Aktualnie można np. przypisać PKWiU, z dodaniem GTU chyba nie powinno być problemu?
Aktualne rozwiązanie powoduje, że łatwo można zapomnieć o wybraniu GTU. GTU nie jest obowiązkowy i w związku z tym nie pojawia się żaden komunikat przypominający o wybraniu GTU. Ale jeżeli ktoś uzupełni w Rodzaj transakcji w JPK V7, to taki komunikat powinien się pojawiać.
Idealnie byłoby dodać możliwość przypisania GTU do produktu, rozwiązuje to wszelkie problemy.
0 komentarzy 0
 • Dodano: 3 tygodnie temu
Absolutnie tak, powinna być możliwość przypisania GTU do produktu w pakiecie Księgowość online.

Świadczę usługi określone w GTU-12. Dla samej funkcji przypisywania GTU mam dokupić pakiet Magazyn? Nie potrzebuję magazynu. Mamy możliwość przypisania PKWiU, dlaczego nie GTU?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 3 tygodnie temu
Dzień dobry,
posiadając pakiet Księgowość online istnieje możliwość przypisywania kodów GTU ręcznie w momencie wystawiania faktury. Pakiet ten posiada wyłącznie katalog produktów dzięki czemu użytkownicy nie muszą ręcznie wprowadzać za każdym razem opisu sprzedawanej usługi/towaru. Proszę mieć na uwadze, że udostepnienie katalogu produktów w pakiecie bez magazynu jest ukłonem w stronę naszych klientów aby usprawnić Państwa codzienną pracę w systemie a ręczne nadawanie kodów GTU stanowi rozwiązanie które umożliwia wypełnianie obowiązków raportowania narzuconych przez ustawodawcę. Automatyczne nadawanie kodów GTU dostępne jest natomiast w pakiecie Księgowość online z magazynem ponieważ jest to udogodnienie dla użytkowników posiadających dodatek magazynu. Dzięki temu możliwe jest przypisanie kodu do konkretnego towaru/usługi a tym samym po wybraniu przedmiotu sprzedaży z magazynu system automatycznie nada kod GTU do faktury. Opcja ta jest jedną z wielu odróżniających pakiet z dodatkiem magazynu i bez tego dodatku. Sprzedając usługi również można korzystać z funkcjonalności magazynu m.in. w celu nadawania odpowiednich grup cenowych. Grupę cenową można natomiast przypisać do konkretnego kontrahenta dzięki czemu po wyborze nabywcy z CRM na fakturze zostanie przypisany automatycznie kod GTU oraz cena usługi przypisana do konkretnego kontrahenta. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-grupy-cenowe
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Pani Małgorzato,
ręcznie. To jest właśnie problem, który chcielibyśmy aby został rozwiązany.

Wprowadzenie automatycznego uzupełniania GTU tylko w przypadku dodatku magazyn interpretuję jako nieprzemyślane, lub zmuszające do wykupienia dodatku, który w przypadku wielu firm w ogóle nie jest potrzebny.

GTU nie jest obowiązkiem nałożonym wyłącznie na firmy korzystające z magazynu. Jest wymagany również w przypadku firm świadczących cały szereg usług opisanych np. w GTU-12

W związku z tym, użytkownicy zgłaszają propozycję rozwiązania, które uważają, że jest potrzebne.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
jak zostało wspomniane w poprzedniej odpowiedzi pakiet "Księgowość online" bez magazynu posiada jedynie katalog produktów, który nie posiada wszystkich funkcji magazynowych w tym możliwości nadawania kodów GTU do konkretnego produktu czy usługi. W przypadku pakietu "Księgowość online" bez rozbudowanego magazynu nadawanie kodów GTU może odbywać się wyłącznie ręcznie.
Jak już w wielu miejscach było wspominane, ustawodawca przeniósł i w dalszym ciagu będzie przenosił wiele obowiązków z samej księgowości na proces obrotu gospodarczego. Wykazywanie kodami rodzaju transakcji lub powiązań z kontrahentem to dopiero wstęp. W dalszej perspektywie same faktury lub paragony z wieloma oznaczeniami mają być online raportowane do MF. Zmienia to postać rzeczy i komplikację wewnętrzną samych funkcji. Przenosi ciężar z księgowości na fakturowanie i związane z nim raportowanie. Wymaga to innego podejścia, połączenia w jednym produktów, usług, CRM i fakturowania. To znacznie podnosi koszt obsługi po naszej stronie. Dlatego przyjęliśmy taką politykę wdrażania zmian. Na wszystko należy spojrzeć jak na proces. On trwa i przypuszczam jeszcze z parę lat będą wprowadzane zmiany. To co u nas jest nowością (krajowy rejestr faktur) we Włoszech funkcjonuje od 15 lat. Z pewnością każdy z przedsiębiorców chce dysponować dojrzałym i bezpiecznym prawnie rozwiązaniem. To musi kosztować.
Pozdrawiam
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Pani Justyno,
czy właśnie nie dlatego Wfirma funkcjonuje w systemie przypominającym SAAS, abyśmy jako użytkownicy mieli zawsze aktualne oprogramowanie dostosowane do najnowszych przepisów?

Kolejne zmiany w prawie będą wymuszały dokupowanie coraz to kolejnych pakietów? Chyba nie tędy droga.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
system udostępniany klientom jest aktualny i zgodny obowiązującymi przepisami. Jeżeli nie chce Pan rozszerzać obecnego pakietu Księgowość online o dodatek magazynu nie ma Pan takiego obowiązku. Pakiet Księgowość online spełnia wszystkie wymagania aby prowadzić kompleksową obsługę księgową firmy. Jak zostało już wcześniej wyjaśnione jedną z różnic pomiędzy pakietami jest to, że w pakiecie Księgowość online kody GTU nadawane są ręcznie, a w pakiecie Księgowość online + Magazyn mogą być nadawane automatycznie.
Pozdrawiam
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Możecie Państwo wyjaśnić dlaczego PKWiU można przypisać do produktu w pakiecie księgowość, a GTU nie?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 2 tygodnie temu
Witam ponownie,
PKWiU stanowi element wydruku faktury, który jest związany z określeniem rodzaju sprzedawanego produktu na podstawie którego nabywca może zidentyfikować np. czy zakupione towary znajdują się w załączniku 15 ustawy o VAT a więc czy wystąpił obowiązek stosowania mechanizmu podzielonej płatności. Natomiast kod GTU ma na celu wyłącznie raportowanie transakcji w ramach pliku JPK_V7 po stronie sprzedawcy i nie jest ujmowany na wydruku faktury.
Pozdrawiam
 • Dodano: tydzień temu
Popieram przedmówców, dla firm świadczących usługi, dodatkowe płacenie za magazyn, jest bez sensu. Obecne rozwiązanie to tylko celowe utrudnianie życia w celu zmuszenia do zakupu modułu magazyn osobom które go nie potrzebują. Przecież koszt stałego przypisania kodu GTU do produktu to pewnie kilka minut/godzin pracy informatyka. Może przynajmniej da się w zakładce przychody umieścić kolumnę GTU aby można było szybko sprawdzić czy przypadkiem się nie zapomniało o RĘCZNYM dodaniu tej pozycji przy którejś z faktur w danym miesiącu? Uważam, że skoro dodanie tej funkcjonalności to dla Państwa taki koszt to należy po prostu zwiększyć kwotę miesięcznej opłaty, bo cały sens tej platformy to ułatwianie pracy a bezsensowne klikanie kodu GTU przy każdej fakturze mija się z tym celem.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry,
do końca miesiąca zostanie wdrożona funkcjonalność pozwalająca na weryfikację nadanych kodów GTU dla danej faktury. Faktury które zawierają towary lub usługi z nadanym GTU będą posiadały dodatkowe oznaczenie w zakładce: EWIDENCJE - REJESTR VAT SPRZEDAŻY ponieważ plik JPK_V7 generowany jest na podstawie wpisów znajdujących się w rejestrach VAT. Dzięki czemu będzie możliwość edycji faktury w celu nadania dodatkowego oznaczenia przed wygenerowaniem pliku.
Pozdrawiam
Pomysł:
Przypisywanie kodu GTU dla produktów