forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

GTU dla Produktów pakiet Menadżer sprzedaży

• Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: Samera
Dzień dobry. Posiadam pakiet Menadżer sprzedaży bez rozbudowanego magazynu (bo nie mam takiej potrzeby). Czy to oznacza, że nie będę mogła ustawić kodu GTU na fakturze? Gdzie wtedy mogę go podać? Wystawiam Faktury głównie na usługi reklamowe.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
Dzień dobry,
możliwość dodania kodów GTU dostępna jest dla pakietu "Zarządzanie Sprzedażą" z rozbudowanym modułem "Magazyn". W przypadku braku posiadania tego modułu dodanie kodów będzie niemożliwe, ponieważ sam pakiet "Zarządzanie Sprzedażą" nie posiada takiej funkcjonalności. Służy on do prostego fakturowania. W tym wypadku kody GTU wprowadza się już po stronie systemu księgowego. Kody GTU nie znajdują się na wydruku faktury. W celu skorzystania z funkcjonalności przypisywania kodów GTU do faktur i tym samym generowania pliku JPK V7, należałoby rozszerzyć obecny pakiet o moduł Magazyn poprzez zakładkę Ustawienia//Mój pakiet//Zmień.
Załączam pomocne artykuły: https://pomoc.wfirma.pl/-zmiana-pakietu
https://pomoc.wfirma.pl/-kody-grup-towarow-i-uslug
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Moim zdaniem to jest nie w porządku żeby dokupywać moduł z Rozszerzonym Magazynem tylko po to, żeby móc podawać kod GTU, który jest wymagany na fakturze. Po co mam płacić dodatkowe pieniądze jeśli powinno to się dać ustawić z automatu - tym bardziej, że kody GTU będą już obowiązkowe... Dlaczego mam za takie udogodnienie płacić extra?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Dzień dobry,
kody GTU nie muszą znajdować się na wygenerowanej fakturze, a jedynie powinny zostać do niej przypisane bezpośrednio w pliku JPK V7. Pakiet "Zarządzanie sprzedażą" służy jedynie do fakturowania i kontroli płatności i nie posiada funkcjonalności prowadzenia księgowości ani generowania pliku JPK V7 przez co możliwość oznaczania faktur kodami GTU nie została w nim udostępniona.
Pozdrawiam
Pytanie:
GTU dla Produktów pakiet Menadżer sprzedaży