forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Pominięcie stawki VAT

  • Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Jak to powinno wyglądać zgodnie z prawem? Klient nie podał VATu (i miał przykładowo stawkę 20% ) a po jakimś czasie upomniał się,że ma VAT i chce zwrot podatku. Jak wygląda proces przy takiej sytuacji, czy trzeba najpierw edytować fakturę i dodać VAT i zmienić stawkę na %0 WDT? Czy jednak trzeba od razu wystawić korektę faktury?
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
aby wskazać Panu ścieżkę postępowania w opisanej sytuacji prosimy o zadanie pytania poprzez funkcję Zapytaj Eksperta, która dostępna jest po zalogowaniu na konto pod przyciskiem niebieskiego znaku zapytania po prawej stronie okna. Dzięki temu ekspert będzie mógł przeanalizować Pana konkretny przypadek aby udzielić kompleksowej odpowiedzi a ponadto prosimy o przekazanie niezbędnych, dodatkowych informacji takich jak:
- Czy stawka VAT 20% zastosowana została ze względu na wystawienie faktury dotyczącej sprzedaży wysyłkowej i przekroczył Pan limit sprzedaży w danym kraju, a tym samym faktura została wystawiona poza systemem?
- Kiedy miała miejsce sprzedaż oraz dostawa towarów?
- Czy posiada Pan dokumenty potwierdzające dostawę towarów do klienta (wysyłkę z Polski do innego kraju UE z potwierdzeniem odbioru przez nabywcę)?
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-wsparcie-techniczne
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Pominięcie stawki VAT