forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Cena nabycia i sprzedaży

• Dodano: 22 sie, 20:49
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Mam dwie dostawy - pierwsza towar po 20 druga towar po 10 zł. Wystawiam FV sprzedaż towaru po 15 zł. Dlaczego liczy marżę -5 zł - jak mogę oznaczyć że to ten towar z drugie dostawy? Mogę wybrać jakoś partię tej dostawy?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 23 sie, 12:50
Ok, już dotarłem do informacji FiFo-FeFo. Czy jest zatem jakaś opcja, aby wybrać z której partii sprzedaje, a nie domyślnie według metody pierwsze weszło - pierwsze wyszło?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 sie, 12:50
Dzień dobry,
W magazynie są dostępne dwie reguły przyjmowania i wydawania towaru - w przypadku kiedy dla danego produktu zostały włączone daty ważności partii magazynowych, towar jest zarządzany zgodnie z metodą FEFO i pierwszeństwo "zerowania" (wyjścia towaru) mają towary z tych partii magazynowych, których data ważności jest najkrótsza (i jeśli charakter Państwa działalności oparty jest o daty ważności produktu, zachęcamy do wykorzystywania tego mechanizmu). Natomiast towary, które nie posiadają włączonych dat ważności schodzą z magazynu według metody FIFO - co pierwsze weszło, pierwsze schodzi z magazynu, zatem najpierw towar jest pobierany z najwcześniej przyjętych partii magazynowych - i w tym przypadku nie ma możliwości wybrania konkretnej partii produktu.
Polecam artykuł na temat dat ważności: https://pomoc.wfirma.pl/-daty-waznosci-produktow-jak-wlaczyc-dla-produktow-posiadanych-na-stanie
Pozdrawiam
Problem:
Cena nabycia i sprzedaży