forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Automatyczne różnice kursowe ryczałt

  • Dodano: 6 sie, 19:39
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,
jak można w systemie rozliczać automatycznie różnice kursowe przy ryczałcie po rozliczeniu faktur sprzedaży? Nie mogę znaleźć takiej funkcji.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 sie, 09:17
Witam Panie Jakubie,
system nie posiada funkcji automatycznego rozliczania różnic kursowych u ryczałtowców.

Podatnicy rozliczający się w formie ryczałtu, zobowiązani są do wykazania różnic kursowych wynikających z faktur sprzedaży ze stawką ryczałtu taką samą, jaka dotyczy danego przychodu. Dotyczy to dodatnich jak również ujemnych różnic kursowych. Należy wykazać je w dniu wpłynięcia pieniędzy na rachunek bankowy.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-roznice-kursowe-przy-ryczalcie-kiedy-powstaja

Obliczenie różnic kursowych należy sporządzić poza systemem. Różnice kursowe oblicza się w następujący sposób: przychód należny z faktury (kurs z dnia roboczego poprzedzającego dzień wystawienia faktury) pomniejszony o przychód rzeczywiście otrzymany (kurs z dnia wpływu pieniędzy na rachunek) lub (średni kurs NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu zapłaty) w przypadku otrzymania zapłaty na rachunek walutowy.

Ustaloną różnicę kursową należy zaksięgować przechodząc do zakładki: EWIDENCJE - EWIDENCJA PRZYCHODÓW - DODAJ WPIS. W wyświetlonym oknie należy uzupełnić dane zgodnie z fakturą sprzedaży, gdzie DATA WPISU: data rzeczywistej płatności za fakturę. Jeśli różnice kursowe wyszły dodatnie, to ich wartość należy ująć z odpowiednią stawką dla danej sprzedaży w kwocie dodatniej, jeśli wartość wyszła ujemna - w kwocie ujemnej.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-ewidencja-przychodow-ryczalt-od-przychodow-ewidencjonowanych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Automatyczne różnice kursowe ryczałt