Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Leasing

  • Dodano: 27 lip 2020, 19:59
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: Karoll
Chciałbym zakupić auto (leasing operacyjny) pod koniec roku. Zostanie w związku z tym poniesiona opłata wstępna. Podatek dochodowy, który będę mógł odliczyc od tej transakcji będzie zdecydowanie większy od ostatniej zaliczki na podatek dochodowy za ostatni miesiąc roku. Czy pozostałą część podatku, który powinien odliczyć otrzymam z urzędu wraz z rozliczeniem PIT? Czy pozostała część podatku mozliwa do odliczenia zostanie przeniesiona na rok następny?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 28 lip 2020, 14:03
Dzień dobry,
bieżące zaliczki na podatek dochodowy wyliczane są w sposób narastający od początku roku z uwzględnieniem kosztów i przychodów uzyskanych od początku roku oraz opłaconych do tej pory składek ZUS, a także kwoty zmniejszającej podatek (w przypadku zasad ogólnych).
Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-obliczyc-podatek-dochodowy
Jeżeli koszty przewyższają przychody w danym roku podatkowym powstaje strata , którą można rozliczyć w ciągu 5 kolejnych lat, w których zostanie osiągnięty dochód.
Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odliczanie-straty-z-lat-ubieglych
Natomiast nadpłata podatku występuje w sytuacji, gdy kwota wpłaconych zaliczek w trakcie roku podatkowego przekracza kwotę końcową podatku za dany rok ustaloną w zeznaniu rocznym po zakończonym roku. To jest jednak uwarunkowane wieloma czynnikami. np możliwością skorzystania z ulg podatkowych, czy w wyniku rozliczenia wspólnie z małżonkiem.
Jeżeli z zeznania rocznego wyniknie nadpłata zostanie ona zwrócona na rachunek bankowy, który został podany w CEIDG-1.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Leasing