forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Kod GTU

• Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: krasnal
Jaki kod GTU mam zaznaczczyć dla narzędzi ręcznych, elektryczny, spalinowych i pneumatycznych..
Jaki kod GTU dla materiałów budowlanych gwoździe, wkręty, śruby, kleje, piany montażowe itp. A co z towarami , których niema na liści e załącznika 15
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
wymienione przez Pana towary nie wymagają oznaczania GTU.
Jeżeli sprzedawane przez Pana towary nie mieszczą się w katalogu, dla których należy przypisywać GTU wówczas w polu GTU przy wystawianiu faktury należy wybrać BRAK. Kody GTU brane są pod uwagę przy generowaniu pliku JPK V7, który wejdzie w życie od 1 października 2020 i zastąpi dotychczas składane deklaracje VAT i pliki JPK VAT.
Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kody-grup-towarowych-w-jpk-v7m-i-jpk-v7k
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: tydzień temu
A co w sytuacji kiedy np. kupiłem do pracy komputer, dysk i kilka innych rzeczy elektronicznych i po pewnym czasie chcę je odsprzedać. Teoretycznie jest to GTU_06, ale czy w takiej sytuacji też mam obowiązek nadawania kodu GTU? Czy w przypadku jednorazowej sprzedaży lub sprzedaży podzespołów używanych jest to też obowiązkowe?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Dzień dobry,
nie ma znaczenia czy sprzedaż dotyczy środka trwałego czy towaru przeznaczonego do dalszej odsprzedaży (używanego bądź nie). Jeżeli sprzedawany przedmiot lub świadczona usługa wymaga oznaczenia właściwym kodem GTU od 1 października 2020 roku konieczne będzie oznaczenie przy wystawianiu faktury.
Pozdrawiam
Pytanie:
Kod GTU