forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Jak ręcznie przypisać Zamówienie ZD do dokumentu PZ i zreazlizować zamówienie ZD ?

  • Dodano: 19 lip, 21:34
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,
proszę o informację czy jest możliwość ręcznego przypisania do dokumentu PZ zamówienia ZD ?
Problem polega na tym, iż zostało wygenerowane zamówienie dostawy ZD do dostawcy, dostawca dostarczył zamówiony towar, towar został przyjęty na magazyn dokumentem PZ, jednak nie z poziomu MAGAZYN / ZAMÓWIENIA / WYSTAW / WYSTAW DOKUMENT PZ tylko z poziomu MAGAZYN / PRODUKTY / PRZYJĘCIE / NA PODSTAWIE FAKTURY.
Towar został przyjęty na magazyn, został sprzedany, jednak dokument PZ nie ma powiązaniaz Zamówieniem ZD i w drugą stronę (Zamówienie ZD nie ma powiązania z dokumentem PZ). Dodatkow Stan realizacji zamówienia jest "niezrealizowane".
Towar został sprzedany z magazyny i w tym momencie nie ma jak usunąć dokumentu PZ, który został stworzony w niewałściwy sposób. W tym momencie potrzebuję jakiegoś doraźnego rozwiązania jak "z palca" powiązać ZD z PZ i zamknąc zamówienie (statun realiazacji: zrealizowane)
Pozdrawiam
Piotr Piotrowicz
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 lip, 14:25
Dzień dobry Panie Piotrze,
Nie istnieje możliwość "ręcznego" powiązania dokumentów PZ i ZD, powiązanie to powstaje w momencie wystawienia PZ do ZD przez akcję "Wystaw". W obecnej sytuacji możemy zaproponować anulowanie dokumentu ZD za pomocą "Zakończ" dostępnego w MAGAZYN/ZAMÓWIENIA oraz dodanie opisu lub notatki do dokumentu, że PZ zostało wystawione ręczne. Inną metodą jaką możemy Panu zaproponować to wyłączenie skutku magazynowego wszystkich dokumentów sprzedaży, jakie zostały wprowadzone po dokumencie PZ, następnie usunięcie dokumentu PZ i wystawienie go w "prawidłowy" sposób. W tym celu proszę przejść do zakładki PRZYCHODY/SPRZEDAŻ. Następnie proszę przejść do modyfikacji dokumentów przychodowych związanych z produktami z PZ. Będąc w oknie modyfikacji proszę przejść do zakładki ZAAWANSOWANE wyłączyć opcję "wywołaj skutek magazynowy" i kliknąć "Zapisz". W przypadku paragonu fiskalnego, ze względu na brak zakładek, proszę pominąć krok z przechodzeniem do zakładki "ZAAWANSOWANE". Operację proszę wykonać dla wszystkich dokumentów przychodowych wystawionych po dacie dodania PZ. Po wyłączeniu skutku magazynowego proszę usunąć PZ i wystawic je na podstawie dokumentu ZD. Następnie proszę znów przejść do modyfikacji wybranych dokumentów, włączyć opcję "wywołaj skutek magazynowy" i kliknąć "Zapisz". Proszę jednak mieć na uwadze że po tej operacji stare dokumenty wydania (WZ) zostaną usunięte i utworzą się nowe z nową numeracją.
Polecam również artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-partie-magazynowe-w-rozbudowanym-magazynie
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Jak ręcznie przypisać Zamówienie ZD do dokumentu PZ i zreazlizować zamówienie ZD ?