Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

księgowanie faktur do paragonów

  • Dodano: 1 lip 2020, 02:19
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Dzień dobry.
Po wystawieniu faktury do paragonu, mimo iż wybrany jest "skutek księgowy: księguj do ewidencji przychodów i VAT" faktura taka nie pojawia się w tych ewidencjach. Dotyczy to tylko faktur do paragonów (zwykłe faktury księgują się), i jeszcze kilka dni wcześniej problem ten nie występował.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 lip 2020, 07:22
Dzień dobry,
faktura do paragonu wystawiona na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności działalności gospodarczej nie musi być wykazywana w rejestrach a co za tym idzie w JPK_VAT, gdyż jest w nim wykazywana na podstawie łącznego raportu okresowego z kasy fiskalnej. Zatem jeżeli jest to faktura na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej wówczas sposób księgowania będzie poprawny. Polecam w tym temacie: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-do-paragonu-w-jpk

W przypadku faktur do paragonu na rzecz firm konieczne jest ich wykazanie w pliku JPK przez co powinny być one księgowane do rejestru VAT sprzedaży. Obecnie pracujemy nad naprawą tego problemu. Prosimy o chwilę cierpliwości i przepraszamy za utrudnienia.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
księgowanie faktur do paragonów