forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Preferencyjny zus / umowa na etat

  • Dodano: 30 cze, 17:03
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Prowadząc działalność gospodarczą korzystałem z preferencyjnego ZUSu (24m-ce), po roku dostałem propozycję zatrudnienia z której skorzystałem, równolegle prowadząc działalność. Dokonałem zmiany w ZUS. W chwili obecnej wypowiadam umową z pracodawcą, czy wciąż przysługuje mi ulga - nie minął okres 24-m-cy od rozpoczęcia działalności. Jeżeli tak - rozumiem, że wyrejestrowuje się z jednego i rejestruje się kodem z ulgą?
PRACOWNIK
  • Dodano: 1 lip, 08:13
Dzień dobry,
co do zasady należy w tym przypadku wyrejestrować się z ubezpieczenia zdrowotnego na druku ZWUA, a później zarejestrować się na ZUA z kodem preferencji 05 70 jeśli faktycznie posiada Pan prawo do tej ulgi. Deklaracje sporządzić można w START/ZUS/DEKLARACJE ZGŁOSZENIOWE/DODAJ DEKLARACJĘ. Po sporządzeniu ostatniej deklaracji wyłącznie ze składką zdrowotną należy zmienić schemat składek na 2 letnia ulga dla nowych firm w USTAWIENIA/PODATKI/ZUS/OGÓLNE. Jeśli zakończenie umowy nastąpiło w trakcie miesiąca, wówczas należy skorzystać z opcji częściowych składek podczas tworzenia DRA.
Polecam opracowania pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-czesciowe-skladki-do-zus
https://pomoc.wfirma.pl/-generowanie-deklaracji-zgloszeniowych-zus-dla-przedsiebiorcy-osoby-wspolpracujacej-i-pracownika
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Preferencyjny zus / umowa na etat