forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Pozyczka z Funduszu Pracy a zawieszenie/umorzenie zusu na 3 miesiace

• Dodano: 28 maj, 22:06
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam, zakladam nowy watek poniewaz nie widze odpowiedzi na moje pytanie i licze na wyrozumialosc.
Glownie mi chodzi o zlozenie wniosku z tarczy o pozyczke 5 tys zl. Skorzystalem juz z umorzenia zusu na 3 miesiace, dostalem nawet odpowiedz z zusu ze za miesiac marzec skladka zostala zaplacona przez Państwo. I tu rodzi sie pytanie jak w takiej sytuacji wypelnic wniosek o pozyczke, glownie chodzi o:
Czy podmiot któremu ma być udzielona pomoc otrzymał już inną pomoc publiczną rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19?
Jesli zaznacze opcje tak nalezy podac forme wsparcia, czy zwolnienie z zus jest ulgą w zakresie innych platnosci ? Czy moze inna opcja ? Ksiegowy moj stwierdzil aby zaznaczyc odpowiedz nie do powyzszego pytania, jednak nie wiem czy to bedzie zgodne ze stanem faktycznym.
Bede wdzieczny za odpowiedz osoby bardziej kompetentnej niz moj ksiegowy ;)
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 29 maj, 11:40
Dzień dobry,
zwolnienie z opłacania składek ZUS stanowi pomoc publiczną według przepisów Tarczy Antykryzysowej o czym więcej w artykule: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-pomoc-publiczna-z-powodu-covid-19-co-sie-do-niej-zalicza
Oznacza to, że w przy wypełnianiu wniosku o mikropożyczkę należy wskazać, że korzystał Pan już z pomocy publicznej jakim jest zwolnienie z opłacania należności z tytułu składek ZUS.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Pozyczka z Funduszu Pracy a zawieszenie/umorzenie zusu na 3 miesiace