forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Podatek na produkty handlowe zakupione bez VAT

  • Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Dzień dobry,

czy w przypadku nabycia towarów od producenta, który nie jest płatnikiem vat mogę wystaiwać fakturę VAT marża, czy muszę dodać VAT do całości sprzedaży?
Dziękuję.
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Dzień dobry,
zakup towarów handlowych od podatnika zwolnionego z VAT lub od osoby prywatnej nie jest jednoznaczny z prawem do ich dalszej sprzedaży na podstawie faktury VAT marża. Co do zasady, fakturę VAT marża może wystawić podatnik który świadczy usługi turystyczne, dokonuje dostaw towarów używanych, dokonuje dostaw przedmiotów kolekcjonerskich i antyków lub dokonuje dostaw dzieł sztuki. Polecam: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-vat-marza-kiedy-mozna-ja-wystawic
Przez towary używane, rozumie się ruchomości, których okres używania przez podatnika dokonującego ich dostawy wyniósł co najmniej pół roku po nabyciu. Oznacza to, że zakup nowych towarów handlowych od producenta w celu ich dalszej odsprzedaży nie spełnia definicji towarów używanych a więc pomimo zakupu ich od podatnika zwolnionego z VAT, ma Pan obowiązek wystawienia zwykłej faktury VAT z naliczonym podatkiem VAT właściwym dla danego rodzaju sprzedaży.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Podatek na produkty handlowe zakupione bez VAT