forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z wysyłką JPK

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: 2 tygodnie temu
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 3 odpowiedzi 3
Dzień dobry,
Mam problem z plikiem JPK. Próbują wgrać wygenerowany plik do portalu moj.gov.pl otrzymuje komunikat "Plik nie spełnia wymagań.
Dołącz prawidłowy plik.".
Do tej pory nigdy nie miałem takiej sytuacji. Proszę o pomoc w zaistniałej sytuacji.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
Witam,
Bardzo proszę sprawdzić, czy próbuje Pan odpowiedni plik metadanych JPK.
Plik metadanych JPK można wygenerować w zakładce START - PODATKI - JEDNOLITY PLIK KONTROLNY, po zaznaczeniu pliku i kliknięciu przycisku WYŚLIJ DO MF. W nowym oknie, w zakładce ePUAP należy wybrać opcję ZAPISZ METADANE JPK VAT NA DYSKU.
Załączam instrukcje: https://pomoc.wfirma.pl/-jak-podpisac-jpk-profilem-zaufanym-epuap
Dodatkowo proszę spróbować wgrać plik korzystając z innej przeglądarki lub wyczyścić pamięć cache oraz ciasteczka obecnej.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Dziękuję za pomoc, Pani metoda pomogła. Natomiast chyba coś jest nie tal z państwa system, bo pobieram plik JPK tak jak pani tylko że mam skrót do JPK w palenu głównym (pulpit) i tam system generuje inny plik z innymi danymi.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
Witam,
Rozumiem, że chodzi o moduł PODATKI I UBEZPIECZENIA. Po kliknięciu w tym module na nazwę pliku JPK otwierane jest okno szczegółów JPK, w którym znajduje się między innymi akcja POBIERZ XML. Plik ten nie jest plikiem metadanych JPK, jest to plik XML, którego nie wysyła się za pomocą portalu obywatel.gov.pl. Na podanej stronie należy wgrać plik metadanych JPK,.
Pozdrawiam
Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam :)
0 komentarzy 0
Problem:
Problem z wysyłką JPK