forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Księgowanie towaru z zagranicy

• Dodano: 9 kwi 2009, 18:49
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: edd
Witam moja firma będzie sprowadzać odzież z USA, jak mam to zaksięgować??? Amerykańskie sklepy nie mają Nipu itd. A wartość vat, stawka celna będzie widniała na dokumencie z urzędu celnego. Czyli mam księgować jakbym kupował towar od urzędu celnego? pozdrawiam Adam
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 kwi 2009, 11:14
Witam
Od 01-12-2008 roku istnieją dwa sposoby rozliczania importu towarów
a) Tradycyjny
b) Uproszczony
Jeżeli Pan sprowadza towar z USA na zasadach tradycyjnych, czyli: deklaruje czynność w urzędzie celnym gdzie na podstawie dokumentu SAD odprowadza podatek VAT operację ksieguje Pan w sposób następujący.
W danych kontrahenta wpisuje Pan dane podmiotu z USA ( nie jest wymagane wprowadzenie NIP-u) nie zaznacza Pan że jest to import usług ani import na podst. art. 33 ust. a.
W danych kwotowych wprowadza Pan informację z dokumentu SAD kwota podstawy opodatkowania i w okienku podatek – kwotę podatku VAT odprowadzoną do urzędu celnego.
Jeżeli sprowadza Pan towar z USA i rozlicza w formie uproszczonej – wprowadzając dane analogicznie zaznacza Pan - import na podst. art. 33 ust. a. i sporządza pan do celów rozliczeniowych fakturę wewnętrzną, analogicznie jak w WNT.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Księgowanie towaru z zagranicy