Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Aktualizacja wfirma.pl i mb24.pl 20.2

PRACOWNIK
 • Dodano: 23 mar 2020, 14:04
 • 11 odpowiedzi 11
informujemy, że w nocy z 28 marca od godz. 22:00 na 29 marca 2020 roku do godz. 10:00 nastąpi aktualizacja systemów:
 • wFirma.pl - systemu dla przedsiębiorców online
 • mb24.pl - systemu dla biur rachunkowych online.
Aktualizacja związana jest z wdrożeniem nowych funkcji systemowych:

KSIĘGOWOŚĆ

FAKTUROWANIE:

KADRY:

BIURO RACHUNKOWE:

MENEDŻER SPRZEDAŻY ALLEGRO:


** Wdrożenie funkcji zostało wstrzymane ze względu na nieudostępnienie API przez MF. Gdy tylko MF udostępni API funkcja będzie dostępna w naszym systemie.
 • Dodano: 25 mar 2020, 14:52
czy i kiedy będzie dostępny moduł wystawiania i rozliczania delegacji pracowników?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 25 mar 2020, 14:52
Dzień dobry,
funkcja wystawiania i rozliczania delegacji pracowników jest w fazie projektowania. Obecnie nie został jeszcze ustalony termin rozpoczęcia prac wdrożeniowych.
Pozdrawiam
 • Dodano: 25 mar 2020, 16:00
Proszę o umożliwienie wystawiania Zamówień Dostawy ZD w języku angielskim.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 25 mar 2020, 16:00
Dzień dobry,
dziękuję za sugestię. Pomysł zostanie przekazany do odpowiedniego działu w celu analizy.
Pozdrawiam
 • Dodano: 25 mar 2020, 16:26
Bardzo proszę o wdrożenie opcji do masowego drukowania paragonów na drukarce fisklanej, proszę o możliwość zaznaczenia większej ilości paragonów i opcji drukuj. Miewam po kilkaset paragonów dziennie które muszę drukować każde pojedynczo jest to uciązliwe i na dłuższą metę niemozliwe we współpracy
Dziękuję
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 25 mar 2020, 16:26
Dzień dobry,
dziękujemy za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Planujemy wdrożyć funkcjonalność masowego wydruku paragonu w jednej z przyszłych aktualizacji systemu.
Pozdrawiam
 • Dodano: 26 mar 2020, 14:59
Witam,
bradzo proszę o dodanie w systemie wFirma możliwości tworzenia własnych szablonów wydruku do Zamówień Dostawy ZD. Taka możliwość jest w przypadku dokumentów:
- Faktura (bez VAT)
- Faktura VAT
- Oferta (bez VAT)
- Oferta
- Pro forma (bez VAT)
- Pro forma
Dodanie możliwości tworzenia własnych formularzy w przypadku dokumentu Zamówienie Dostawy jest niezbędne, ponieważ za każdym razem muszę edytować pewne dane w pliku pdf już po wydrukowaniu zamówienia z wFirma co jest zwyczajnie uciążliwe i zabiera niepotrzebnie czas, nie mówiąc już o możliwości popełnienia błędów przy wklepywaniu "z palca" danych, które mogłyby być na stałe zdefiniowane w szablonie wydruku dla dokumentu Zamówienie Dostawy ZD

Pozdrawiam
Piotr Piotrowicz
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 26 mar 2020, 14:59
Dzień dobry,
system posiada funkcję tworzenia lub modyfikowania wybranych dokumentów magazynowych.
Możliwe jest dodanie następujących dokumentów magazynowych: WZ, PZ, PW, RW, MM. Planujemy również wprowadzić możliwość tworzenia szablonów dla dokumentów zamówień oraz rezerwacji, możliwe że funkcja ta zostanie wprowadzona w kolejnej aktualizacji kwartalnej.
Funkcja znajduje się w zakładce Ustawienia-Inne-Wydruki-Szablony dokumentów-Dodaj-Dodaj szablon wydruku magazynowego.
Wspomnę, że jest ona dostępna tylko dla zweryfikowanych kont.
Załączam pomocny artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-szablony-dokumentow
Pozdrawiam
 • Dodano: 28 mar 2020, 17:58
Witam. Są jakieś plany na zwiększenie ilości kompatybilnych drukarek fiskalnych? np. Posnet Online
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 28 mar 2020, 17:58
Dzień dobry,
pracujemy nad wdrożeniem integracji z innymi modelami drukarek fiskalnych online. Nie jesteśmy jednak w stanie określić dokładnej daty wdrożenia takiego rozwiązania - pragniemy zapewnić, iż poinformujemy naszych użytkownik o ewentualnym rozszerzeniu listy kompatybilnych urządzeń z systemem.
Pozdrawiam
 • Dodano: 28 mar 2020, 18:40
Witam. Czy jest szansa, że wraz ze zmianą wyglądu Ewidencji ŚT (zmiana kosmetyczna) doczekam się rozwiązania problemu ulepszenia środka trwałego przy wsparciu z zewnątrz (np z funduszy UE) (zmiana merytoryczna) - dotychczas to było niemożliwe?
3 komentarze 3
PRACOWNIK
 • Dodano: 28 mar 2020, 18:40
Witam Panie Wojciechu,
nie, tak jak informujemy zmiany obejmują wygląd Ewidencji Środków Trwałych w tym wprowadzenie wyszukiwarki KŚT oraz przebudowę okna dodawania środka trwałego. W najbliższym czasie nie planujemy wdrożenia w zakresie ulepszenia środka trwałego sfinansowanego dotacją.
Pozdrawiam
 • Dodano: 30 mar 2020, 15:06
Dzień dobry
Ręce opadają - współpracujemy już 3 lata i od 3 lat wskazuję na ten sam problem. Zawsze odpowiadacie że priorytetem są bieżące zmiany prawne - ok, ale zmiana wyglądu? Rozumiem że jest to problem niewielu przedsiębiorców, ale są tacy którzy korzystają z funduszy europejskich. Dlaczego nikt nie widzi w tym problemu?
PRACOWNIK
 • Dodano: 31 mar 2020, 14:49
Panie Wojciechu,
jak Pan wie funkcję rozliczania zakupu środków trwałych sfinansowanych dotacją posiadamy i działa ona pomyślnie od kilku lat: https://pomoc.wfirma.pl/-jak-zaksiegowac-srodek-trwaly-czesciowo-zakupiony-z-dotacji oraz https://pomoc.wfirma.pl/-jak-rozliczyc-dotacje-na-zakup-srodka-trwalego
Wdrażane w naszym systemie rozwiązania są globalne i mają na celu wspieranie prac wszystkich naszych użytkowników. Przebudowa związana ze zmianą wyglądu wpłynęła na responsywność systemu i jego wygodne użytkowanie na laptopach, tabletach i smartfonach, czego domagało się bardzo wielu użytkowników (co może Pan także prześledzić w licznych wpisach na naszym forum). Natomiast wdrożenie mechanizmu księgowania ulepszenia środka trwałego sfinansowanego dotacją jest zgłoszeniem jednostkowym - nie otrzymaliśmy dotychczas podobnych zgłoszeń. Stąd też ze względu na priorytety, którymi są przede wszystkim zmiany prawne, jak np. nowe struktury JPK z deklaracją, PPK czy ulga na złe długi w podatkach dochodowych, nie planujemy wdrożenia tej funkcjonalności. Zgodność systemu z przepisami prawnymi to dla nas kwestia najważniejsza.
Pozdrawiam
 • Dodano: 29 mar 2020, 15:30
po aktualizacji brak połączenia z allegro, ceny netto zamiast brutto w magazynie, brak komunikacji z wfirma mam 4 nowe wiadomości ale ich nie mogę przeczytać
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 29 mar 2020, 15:30
Dzień dobry,
dziękujemy za kontakt. Wskazane problemy są nam znane i pracujemy nad wdrożenia stosownej poprawki w celu ich wyeliminowania. Przepraszamy za wszelkie trudności i prosimy o cierpliwość.
Pozdrawiam
 • Dodano: 30 mar 2020, 12:41
Pomysł z automatyczną publikacją fajny, ale nie przemyślany do końca. Zakładając, że "zamknięcie" miesiąca jest po wyliczeniu podatków, czyli około 20-go każdego miesiąca, na publikację wyliczeń ZUS jest już za późno.... Obecnie choć mogę jedną komendą wyliczyć wszystkim ZUS, posłać wszystkim informację mailem bądź sms-em, to publikacja danych wielu firmom jest czasochłonna.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 30 mar 2020, 12:41
Dzień dobry,
dziękujemy za wiadomość. Tego typu zgłoszenia dotyczące zapotrzebowania na zbiorcze akcje sa dla nas ważne, sprawdzimy możliwość wdrożenia takiej funkcji.
Pozdrawiam
 • Dodano: 31 mar 2020, 15:13
Dzień dobry, mam problem z exportem fv do excela. Po otwarciu raportu nr dokumentu wygląda tak: FV 1/3/20109.00 PLN, albo tak, że pomiędzy nr faktury i kwotą jest jeszcze nazwisko. Czy to jest związane z ostatnią akutalizacją? Pozdrawiam
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 31 mar 2020, 15:13
Dzień dobry,
problem z eksportem danych do arkusza Excel jest nam znany, obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania zmiany poprawkowej, która go wyeliminuje. Poprawka zostanie wprowadzona w ciągu najbliższych dni.
Proszę o cierpliwość.
Pozdrawiam
 • Dodano: 21 maj 2020, 12:46
Rozwijacie menadżer sprzedaży a podstawowej funkcjonalności przy wystawianiu dokumentów jak możliwość wyszukiwania produktów po kodzie EAN od 4 lat nie możecie wdrożyć. W dobie ecoomerce gdzie pracuje się z czytnikami kodów to absolutna podstawa a najbardziej wstydliwy fakt to to, że konkurencja ma to od dawna. Wstyd, naprawdę...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 21 maj 2020, 12:46
Dzień dobry Panu,
planujemy wdrożenie kodów EAN w naszym systemie. Niemniej jednak prace w tym zakresie są na etapie projektowym. W kolejnych krokach będą podjęte prace programistyczne oraz szeroko zakrojone testy, tak by udostępnić Państwu dobrze działające rozwiązanie. Ze względu na liczne zmiany prawne rzutujące na działanie systemu, które są dla nas priorytetem nie mogę wskazać dokładnego terminu wdrożenia.
Obecnie pracujemy nad zmianami związanymi z nowym obowiązkiem tj. JPK_VAT z deklaracją, które będzie zdecydowanie bardziej szczegółowe niż dotychczasowy plik JPK_VAT czy sama deklaracja VAT, przez co wymaga wielu zmian systemowych.
Pozdrawiam
6 komentarzy 6
 • Dodano: 2 cze 2020, 13:50
Co wątek to inna odpowiedź... Czy mogę prosić o określenie jednej wersji odpowiedzi bez rozbieżności czy jest planowane czy nie wdrożenie tej kluczowej funkcjonalności?
"Andżelika Geremus (wfirma.pl)
Witam,
Na ten moment nie planujemy wprowadzenia takiej funkcji. Priorytetem dla nas jest dostosowanie systemu do zmieniających się przepisów. Jednak prośba o rozpoczęcie prac nad możliwością wyszukiwania towarów po kodzie EAN została przekazana do działu planowania aktualizacji. - link do wątku: "https://forum.wfirma.pl/temat/4351-error-wyszukiwarka-w-module-magazyn-nie-wyszukuje-towarow-po-polu-ean"
PRACOWNIK
 • Dodano: 2 cze 2020, 13:50
Szanowny Panie,
zgodnie z informacjami podanymi w wątku znajdującym się pod wskazanym przez Pana linkiem, jak i wyżej, nie planujemy wprowadzenia takiej funkcji w najbliższej aktualizacji naszego systemu, co jest podyktowane innymi priorytetami (o czym mowa wyżej). Prace nad kodami EAN znajdują się w fazie projektowej. Jeżeli taka funkcja zostanie wprowadzona to nasi użytkownicy zostaną o tym poinformowani na naszym forum oraz mailowo.
Pozdrawiam
 • Dodano: 17 cze 2020, 14:37
Dziękuje za szczerą informacje. Szkoda, bo wizualnie wasz program wygląda całkiem ładnie i ma kilka przydatnych funkcji jednak brak tak elementarnej funkcjonalności kodów EAN kompletnie dyskwalifikuje program na tle konkurencji jako fakturowo-magazynowy. Do samych faktur zdecydowanie polecam, jednak jak ktoś potrzebuje nawet podstawowego magazynu to niestety pomyłka i dość blado wypada na tle konkurencji. Nie za bardzo rozumiem, gdzie jest problem, że od 4 lat ciężko zrobić powiązanie na bazie z jednym polem ale może faktycznie celem jest pozostawienie aplikacji jako wyłącznie do fakturowania. Pozdrawiam.
PRACOWNIK
 • Dodano: 17 cze 2020, 14:37
Szanowny Panie,
cały czas pracujemy nad modułem magazynowym, równolegle rozwijając inne aspekty naszego systemu. Prace te są podyktowane przede wszystkim licznymi zmianami przepisów podatkowych. W ostatnim czasie moduł magazynowy został przez nas technicznie gruntownie przebudowany. Kody EAN to jeden z kolejnych etapów prac, o którym wspominałam wyżej.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
 • Dodano: 28 cze 2020, 10:35
Szanowny Panie,
liczne zmiany prawne to nie tylko kwestia ostatniej aktualizacji. Dotyczą one w zasadzie wszystkich aktualizacji przeprowadzanych w systemie. Rząd na gruncie podatkowym wprowadza ich bardzo wiele. I one są dla nas priorytetem. Dodatkowo wfirma to nie tylko narzędzia magazynowe ale również kadrowe, fakturujące - w ramach których ustawodawca również wprowadzał liczne modyfikacje regulacji, które jesteśmy zobligowani wprowadzać by zapewnić bezpieczeństwo naszym użytkownikom. Prace związane z modułem magazynowym są również przez nas sukcesywnie podejmowane. W ostatni roku gruntownie przebudowaliśmy cały moduł. Był to krok niezbędny do tego by móc podjąć kolejne prace. Obecnie prace nad kodami EAN zostały podjęte. Mamy nadzieję, że ich efektami uda się nam podzielić z Państwem jeszcze w tym roku.
Pozdrawiam
 • Dodano: 28 cze 2020, 11:57
Pani Angeliko, z całym szacunkiem ale jak to możliwe, że przez 4 lata (nie miesiący) dział IT nie może zrobić prostego powiązania na bazie z kodem EAN? wFirma w chwili obecnej jest chyba jedynym rozwiązaniem "chmurowym" bez takiej funkcjonalności, bądź co bądź kluczowej w kwestii procesu sprzedaży ecommerce. Staram się zrozumieć ale nie mogę. Jak to mnie to po prostu wstyd.
Aktualizacja:
Aktualizacja wfirma.pl i mb24.pl 20.2