forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Brak ujętego remanentu w obliczonej podstawie ZUS

Jestem zadowolony
  • Dodano: 5 mar, 12:55
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: FOBIT (FOBIT)
Zauważyłem problem na który warto zwrócić uwagę. Otóż wyliczana przez system podstawa potrzebna np. do małego ZUS nie uwzględnia remanentu przez co wykazany dochód może się różnić od rocznego dochodu wykazanego w PIT.
System w tym polu daje tylko podpowiedz o treści "Do dochodu należy doliczyć składki społeczne jeśli zostały ujęte w kosztach. " Może należy uzupełnić ten zapis/wyliczenie o remanent?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 mar, 16:00
Witam,
w systemie pola z dochodem i przychodem są uzupełniane automatycznie na podstawie ostatniej zaliczki na podatek dochodowy (zasady ogólne i podatek liniowy) wyliczonej w poprzednim roku kalendarzowym. Jednak sugerujemy samodzielne zweryfikowanie ich wartości np w oparciu o dokumentację roczną, która uwzględnia wszystkie rozliczenia firmowe (w tym kwotę remanentu). Dlatego pola te są edytowalne. W celu modyfikacji wyliczonej już podstawy opłacania składek należy przejść do zakładki USTAWIENIA/PODATKI/ZUS/PODSTAWA MAŁEGO ZUS/Zaznaczyć podstawę/MODYFIKUJ i ręcznie skorygować podstawione dane w przypadku niezgodności, zmiany zapisać. Polecam artykuł pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-maly-zus-w-systemie-wfirma-pl
Dziękujemy za sugestię. Zostanie przekazana do odpowiedniego działu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Brak ujętego remanentu w obliczonej podstawie ZUS