forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

ZUS DRA - wyliczenie deklaracji pod Mały ZUS Plus

  • Dodano: 2 mar, 22:35
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: Jacek S.
Czy wfirma.pl jest już w pełni przystosowana do przyjmowania deklaracji w nowej wersji?
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 mar, 09:23
Witam,
Deklaracje zgłoszeniowe ZUS ZWUA oraz ZUA można wygenerować (START/ZUS/DEKLARACJE ZGŁOSZENIOWE/DODAJ DEKLARACJĘ) i wysłać bezpośrednio z systemu. Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-generowanie-deklaracji-zgloszeniowych-zus-dla-przedsiebiorcy-osoby-wspolpracujacej-i-pracownika
Możliwość tworzenia deklaracji DRA wraz z DRA cz. II lub RCA cz. II będzie dostępna w tym tygodniu. Dokładamy wszelkich starań, by to rozwiązanie zostało udostępnione jak najszybciej naszym użytkownikom.Prosimy o cierpliwość.
Wspomnę jedynie, że komplet rozliczeniowy za luty należy wysłać do ZUS do 10 lub 15 marca, gdy zatrudnia się pracowników.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 3 mar, 13:45
Właśnie udało się wytworzyć deklarację DRA, ale kwota w ogóle nie jest pomniejszona. Wcześniej system w ogóle nie pozwalał na jej wytworzenie. Są bardziej konkretne informacje kiedy będzie to w pełni sprawne?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 mar, 13:53
Dzień dobry,
możliwość generowania deklaracji DRA dla małego ZUS plus została już udostępniona i działa w pełni poprawnie.
Polecam zapoznać się z opracowaniem naszej pomocy, w którym opisane jest krok po kroku jak dokonać odpowiednich zmian w systemie: https://pomoc.wfirma.pl/-maly-zus-w-systemie-wfirma-pl
Jeśli pomimo wykonania wspomnianych zmian problem w dalszym ciągu występuje, to proszę o zadanie pytania poprzez funkcję "Zapytaj eksperta" dostępną pod niebieską ikoną ze znakiem zapytania, która jest widoczna w każdej zakładce po prawej stronie ekranu. Tam będziemy w stanie przeprowadzić dokładną analizę przypadku.
Pozdrawiam
  • Dodano: 4 mar, 07:03
u mnie wszystkie deklaracje się wygenerowały , podstawa wyliczona prawidłowo, jednak wszystkim "ryczałtowcom" wychodzą błędy i przesyłka nie przyjęta przez ZUS
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 mar, 07:03
Witam,
problem został usunięty zaraz po jego wykryciu. Wystarczy zmodyfikować odrzuconą deklarację poprzez START/ZUS/DEKLARACJE ROZLICZENIOWE/ZAZNACZENIE DEKLARACJI/MODYFIKUJ, dzięki czemu formularz zostanie poprawnie przeliczony. Tak utworzoną deklarację należy wysłać ponownie.
Pozdrawiam
Pytanie:
ZUS DRA - wyliczenie deklaracji pod Mały ZUS Plus