forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Duża WZ brak możliwości wygenerowania prawidłowej faktury

Jestem sfrustrowany
  • Dodano: 26 lut, 13:05
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: bartoszgaca
Dzień dobry, Mam problem z wygenerowaniem faktury na podstawie WZ. Podczas korygowania WZ ciągle się się "wiesza", dodatkowo po dodaniu do aktualnej WZ kolejnych wierszy, a następnie wygenerowaniu faktury, na fakturze nie dodają się prawidłowe ilości wierszy... Proszę o pomoc, ponieważ coś jest nie tak...

Brak możliwości wygenerowania faktury na podstawie WZ. ilość wierszy 552.
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 lut, 13:23
Dzień dobry,
wskazana przez Pana ilość pozycji na dokumencie WZ może powodować spowolnienie systemu. Zalecamy tworzenie dokumentów o mniejszej ilości pozycji (nieprzekraczającej 200 do 300 pozycji). Aby faktura została poprawnie wygenerowana zalecamy zmniejszenie ilości pozycji w dokumencie.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 lut, 15:07
Dzień dobry,
Dziękuje za odpowiedź, udało się zrobić WZ z ilością 552 pozycji (do WZ mającej 432 pozycji dodano z magazynu resztę).

Podczas generowania WZ na fakturę, generuje się dokument mający ponownie 432 pozycje, a pierwotna WZ (mająca 552 pozycje) "sama" koryguje się ponownie na wartość 432.

Chciałbym zgłosić ten błąd i uzyskać informację dotyczącą możliwości, czasowego "zwiększenia zasobów" w celu wygenerowania prawidłowo dokumentu Faktura.

dodatkowo w
https://pomoc.wfirma.pl/-dokumenty-magazynowe
nie znalazłem wcześniej informacji o ograniczeniach wynikających z ilości pozycji oraz zaleceniach dotyczących generowania WZ lub faktury.

Pozdrawiam
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 28 lut, 15:07
Witam,
Ucinanie pozycji nie jest błędem w tym przypadku. Limit danych wynika z limitów serwerowych, których nie ma możliwości zmiany.
W najbliższym czasie postaramy się natomiast wdrożyć rozwiązanie, które będzie wyświetlało licznik ile jeszcze pozycji można dodać aby nie osiągnąć limitu.
Pozdrawiam
Problem:
Duża WZ brak możliwości wygenerowania prawidłowej faktury