forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

PIT 36L 2020 - problem z kilkoma PIT/B

  • Dodano: 17 lut, 19:44
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: kamilt
Przy wypełnianiu PIT 36L domyślnie jest jeden załącznik PIT/B. Wszystko jest ok. Jednak Gdy dodam drugi PIT/B to dochód w pozycji 32 nie sumuje się z obu PIT/B tylko z tego ostatniego. Skutkuje to błędnie przeniesionym dochodem na cały PIT 36L. Błąd? czy może coś jest nie tak? w zeszłym roku było wszystko ok
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 lut, 11:00
Witam,
wartość dochodu/straty nie sumuje się w ramach PIT/B, gdy dodane są dwa lub więcej załączników PIT/B do deklaracji rocznej. Każdy PIT/B wykazuje odrębne sumy przychodów, kosztów i dochodu/starty w ramach danego załącznika. Następnie łączna suma z załączników jest przenoszona do deklaracji PIT-36L.
W temacie generowania zeznania rocznego w systemie polecam artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-zeznania-roczne
W razie dalszych problemów, w Pana indywidualnym przypadku, prosimy o kierowanie zapytań przez funkcję Zapytaj eksperta, dostępną po zalogowaniu na wfirmie: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 lut, 14:28
dzień dobry,
" Następnie łączna suma z załączników jest przenoszona do deklaracji PIT-36L." i własnie z tym jest problem. Nie przenosi się i przy okazji znikają kwoty składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Dodatkowo w drugim PIT/B sumuje się przychód z obu PIT/B. Coś jest nie tak :)
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 lut, 14:28
Dzień dobry,
co do zasady nie powinien Pan generować dwóch załączników PIT/B z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. W przypadku jednoosobowej działalności zawsze występuje Pan jako jeden podatnik. Przez co należałoby zsumować przychody i koszty i wprowadzić je do jednego PIT-36L w polu 7 i 8. Wówczas formularz zostanie uzupełniony poprawnie.
Pozdrawiam
Pytanie:
PIT 36L 2020 - problem z kilkoma PIT/B