forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:



NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Przejście na ryczałt a rozliczanie strat z lat poprzednich (kiedy się było na zasadach ogólnych lub liniowym)

Jestem zadowolony
  • Dodano: 17 lut, 14:24
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam, chciałbym zgłosić potrzebę uwzględniania strat powstałych w okresie, kiedy było się opodatkowanym na zasadach ogólnych lub liniowym w kalkulacji zaliczki PPE (ryczałtu, po zmianie sposobu opodatkowania).
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 lut, 14:21
Dzień dobry,
strata z lat ubiegłych uzyskana na zasadach ogólnych nie jest odliczana w bieżących zryczałtowanych zaliczkach na podatek dochodowy, gdyż w przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych zaliczka na podatek liczona jest narastająco od początku roku, w przeciwieństwie do opodatkowania na zasadach ryczałtu, gdzie zaliczka rozliczana jest okresowo (miesięcznie lub kwartalnie). Ponad to nie ma możliwości przyporządkowania osiągniętej straty do konkretnej stawki ryczałtu.
Strata wprowadzona do systemu w zakładce USTAWIENIA - PODATKI - PODATEK DOCHODOWY w polu ODLICZENIA STRATY Z LAT UBIEGŁYCH zostanie uwzględniona w zeznaniu rocznym w roku odliczenia straty.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-jak-wprowadzic-do-systemu-strate
Jeżeli chciałby Pan jednak uwzględnić stratę z lat ubiegłych osiągniętą przy opodatkowaniu na zasadach ogólnych w zryczałtowanej zaliczce za dany okres wówczas należałoby to zrobić samodzielnie poza systemem.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Przejście na ryczałt a rozliczanie strat z lat poprzednich (kiedy się było na zasadach ogólnych lub liniowym)