forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

KPiR a składki społeczne zapłacone przez pracodawcę za pracownika

  • Dodano: 17 lut, 13:48
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam, w deklaracji ZUS DRA i ZUS RCA jest wykazane ubezpieczenie społeczne przedsiębiorcy płacone za siebie i płacone przez pracodawcę za pracownika. Dlaczego w KPiR tworzy się w ewidencji dowód wewnętrzny na składki społeczne płacone przez pracodawcę za siebie, natomiast brakuje DW za składki społeczne płacone za pracownika przez pracodawcę?
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 lut, 07:08
Dzień dobry,
jeśli rozlicza Pan deklaracje DRA w systemie poprzez START / ZUS / DEKLARACJE ROZLICZENIOWE / ZAZNACZENIE DEKLARACJI / ROZLICZ, to zarówno składki za przedsiębiorcę jak i składki za pracowników zostaną zaksięgowane automatycznie. Aby sprawdzić daty księgowania proszę otworzyć podgląd deklaracji i w oknie, które się pojawi przejść do zakładki PŁATNOŚCI - po kliknięciu na datę płatności pojawi się zestawienie z opisem ujęcia poszczególnych kwot.
Proszę pamiętać, aby pytania dotyczące pracy w systemie zadawać za pomocą funkcji Zapytaj eksperta dostępnej z każdej zakładki, a znajdującej się z prawej strony ekranu pod niebieską ikoną ze znakiem zapytania.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
KPiR a składki społeczne zapłacone przez pracodawcę za pracownika